22042018Nowości:
   |    Rejestracja

Gotowa spółka – zalety, proces zakładania oraz wszystko co warto wiedzieć


Spółki są coraz częściej wybieraną formą prowadzenia własnej działalności. Mają one wiele zalet, ale jedna wadę – proces ich zakładania jest długi i żmudny. Należy przygotować wiele dokumentów i czasami miesiącami czekać na akceptację…


Problematyczne zakładanie spółki

Zakładanie spółki może przedłużyć się nawet do kilkunastu tygodni! Niestety, ale taka niemiła niespodzianka spotyka wielu przedsiębiorców, którzy chcieliby założyć swoją działalność jak najszybciej.

Co składa się na proces założenia spółki? Są to:

– uzyskanie numeru NIP

– uzyskanie numeru REGON

– zgłoszenie do VAT/ VAT-EU

– rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Kompletowanie dokumentów zajmuje sporo czasu, a podczas całego procesu może okazać się, że należy przedłożyć dodatkowe, przez to wniosek ciągle jest odrzucany i cały proces zaczyna się od zera.

Czekanie na rozpatrzenie wniosku nie jest zawsze możliwe – szczególnie w sytuacji, kiedy masz świeży pomysł albo chcesz szybko złożyć wniosek o dofinansowanie. Na szczęście jest rozwiązanie, które pozwoli stać się właścicielem spółki w jeden dzień – to oferta gotowych spółek.

 

Gotowe spółki – nowy trend biznesowy

Możliwość zakupienia gotowej spółki to zbawieniu dla wielu przedsiębiorców. Nie jest to nowość na rynku, ale dopiero niedawno przekonali się do tego przedsiębiorcy nie tylko z Polski, ale też z całego świata.

– Gotowe spółki cieszą się dużym uznaniem. Wielu przedsiębiorców jest zadowolonych z takiej możliwości – przekonuje Przemysław Boruch z
firmy konsultingowej McCarthy & Taggart Group i zaraz dodaje, że są one także rozwiązaniem niezwykle wygodnym. To prawda – gotowa spółka może zacząć działalność z dnia na dzień.

Jakie są najważniejsze zalety gotowych spółek? Jest ich naprawdę wiele!

1. Gotowa spółka jest już zarejestrowana w KRS. Musisz tylko zostać wpisany jako członek spółki, dzięki temu istnieje cały wachlarz możliwości jak ją można wykorzystać. W KRS można bez kłopotów zmienić nazwę spółki, adres, rodzaj działalności i wiele innych danych.

2.Dodatkowe licencje i koncesje będą Ci potrzebne do prowadzenia działalności? Nie musisz martwić się o ich uzyskanie, wystarczy zakupić gotową spółkę, która ma już wymagane przez Ciebie pozwolenia. To kolejna zaleta gotowych spółek.

3.Szybkie przekazanie spółki sprawia, że możesz w zaledwie kilka dni stać się przedsiębiorcą. Prawie wszystkie formalności związane z przekazaniem spółki są dokonywane przez firmę sprzedającą. Ty musisz tylko podpisać dokumenty, a w razie potrzeby wymagane przez ciebie zaświadczenia i wnioski możesz wysłać kurierem. Cały proces przekazania może odbyć się na odległość, co pozwala korzystać z ofert firm znajdujących się nawet w innych regionach kraju.

4.Kolejną zaletą jest fakt, że możesz wybrać dowolny staż. Do zakupu dostępne są zarówno spółki, które dopiero co powstały, jak i takie, które od kilku lat są zarejestrowane. Ten czynnik bywa bardzo ważny dla osób, które starają się o kredyt lub startują w przetargach. Banki i różne instytucje wymagają bowiem kilkuletniego prowadzenia działalności.

5.Czysta historii spółki to kolejna zaleta, która sprawia, że warto je kupować. Spółki mimo, że były zarejestrowane, to nigdy nie były w działaniu.

Jak widać gotowe spółki mają sporo zalet, ale czy mają jakieś wady? Gotowe spółki, kupowane od zaufanych firm, są praktycznie wolne od wad. Przed zakupem można prześledzić informacje na temat konkretnej spółki i przekonać się, że jest ona naprawdę godna zakupu.

 

Czy zakup gotowej spółki jest opłacalny?

Wysoka cena spółek jest dla wielu osób przeszkodą, ale czy naprawdę jest ona tak duża? W rzeczywistości koszt zakupu gotowej spółki jest niewiele wyższy od sumy kosztów, które trzeba ponieść, aby założyć własną spółkę od zera. W zamian otrzymuje się minimum formalności i możliwość wybrania optymalnego rozwiązania, które będzie dostępne w zaledwie kilka dni. Wyższa cena jest więc w pełni uzasadniona, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że utrzymanie spółki także generuje roczne koszty.

Zakup gotowej spółki z pewnością jest jednak opłacalnym rozwiązaniem. Ten nowy trend jest rozwiązaniem, na które warto się zdecydować!

Napisane przez:

Kontakt: kampanieonline

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Gotowa spółka – zalety, proces zakładania oraz wszystko co warto wiedzieć"

  1. rafal napisał(a):

    ĆWOKI ,BURAKI ,PROWINCJO tylko ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI nie wyklęci ! ! ! ! WYKLĘCI – TAK MÓWIĄ TYLKO ŻYDZI ! ! ! ! !.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

301097