20082018Nowości:
   |    Rejestracja

Gościnność po arabsku


Dzisiaj przed sądem w Katarze odpowiadać ma 22-letnia Holenderka. Za gwałt. To nie ona, ale ją zgwałcono. Ale to ona siada na ławie oskarżonych – za pozamałżeńskie stosunki seksualne oraz spożywanie alkoholu.


Hospitality-Qatar-2015-Opening-Ceremony-860x450_c

Ów alkohol, którego w Katarze rzeczywiście nie można pić, jest dostępny cudzoziemców w hotelach, w których rygorystyczne prawo oparte na szariacie nie obowiązuje. Ale akurat Holenderce zdarzyło się wypić zbyt dużo – choć jej adwokat Brian Lokollo przekonuje, że to nie alkohol spowodował, że ocknęła się w cudzym mieszkaniu odkrywając, że właśnie została zgwałcona. Jego zdaniem do kieliszka młodej kobiety zostały dodane środki odurzające.

Holenderka popełniła trzy błędy, z których jeden wynikał z drugiego. Po pierwsze pojechała do Kataru, gdzie generalnie nie szanuje się zachodnich niewiast. Po drugie wdała się w rozmowę z tubylcami. Po trzecie, już zgwałcona, poszła na policję.

Policjanci przyjęli jej zeznania i… natychmiast ją aresztowali. W areszcie przebywała od marca tego roku z jednym z najpoważniejszych w tym kraju zarzutów, jakie można postawić kobiecie. Akt oskarżenia mówi bowiem, że dopuściła się cudzołóstwa, czyli pozamałżeńskich stosunków seksualnych.

Domniemany gwałciciel także został zatrzymany, choć policja przyjmuje, że mówi prawdę zapewniając, że do stosunku z turystką doszło za obopólną zgodą.

Holenderskie MSZ zapowiada starania o uwolnienie swojej młodej obywatelki z aresztu i ewentuanego więzienia w Dausze. Deklaruje również, że wspierało swoją obywatelkę od momentu zatrzymania. Katarska Ambasada Holandii dla dobra sprawy nie chce udzielać komentarzy i informacji.

Nie minęły jeszcze pełne trzy lata, odkąd sąd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich skazał na rok i cztery miesiące więzienia obywatelkę Norwegii za składania fałszywych zeznań, pozamałżeński seks i picie alkoholu, gdy zgłosiła na policji, że została zgwałcona. Została później ułaskawiona i pozwolono jej na powrót do Norwegii.

W Katarze obowiązuje prawo oparte na szariacie. Takie samo prawo chcą wprowadzać w krajach Unii Europejskiej uchodcy, którzy trafiają tu z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Za przyjęciem w Polsce uchodźców opowiada się PO, Nowoczesna, oraz SLD.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 4 dla artykułu "Gościnność po arabsku"

 1. kanton napisał(a):

  Biedna kobieta , nie wiedziała gdzie jedzie i do jakiego kraju. ciekawe że ten gwałciciel też nie był trzeżwy. I co jemu nic , a jej areszt.
  Szukała mocnych wrażeń, no to ma.

 2. obywatel napisał(a):

  „Za przyjęciem w Polsce uchodźców opowiada się PO, Nowoczesna, oraz SLD.” – Proszę dodać, że PiS wije się jak piskorz, żeby nie powiedzieć tym najeźdźcom NIE, a jednocześnie żeby Polacy nie pomyśleli, że mówi TAK.

 3. krzysiek4 napisał(a):

  „Za przyjęciem w Polsce uchodźców opowiada się PO, Nowoczesna, oraz SLD.”

  Oraz zażydzone utuczone biskupstwo

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

286625