20052018Nowości:
   |    Rejestracja

Głosowanie przez internet w Polsce od 2014 roku?


Ruch Palikota zapowiada złożenie projektu ustawy umożliwiającej głosowanie przez internet w wyborach samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich – podają wirtualnemedia.pl.


 

Poseł Wincenty Elsner na konferencji prasowej w Sejmie powiedział, że projekt autorstwa Ruchu, nowelizujący kodeks wyborczy oraz ustawę o informatyzacji, jest już gotowy. Zapowiedział, że zostanie złożony w Sejmie po konferencji. Wtedy propozycja zostanie szczegółowo przedstawiona "wszystkim entuzjastom i wszystkim sceptykom".

Jak mówił Elsner, trzema zasadniczymi założeniami projektu są: prostota, bezpieczeństwo i transparentność. "Chcemy wykorzystać w proponowanych przez nas wyborach internetowych ePUAP – elektroniczną platformę usług administracji publicznej. To przygotowywany od wielu lat za ogromne pieniądze przy współudziale środków unijnych projekt mający umożliwiać internetowy kontakt obywatela z urzędem i możliwość załatwiania wielu spraw przez internet" – tłumaczył.

Wyraził też nadzieję, że projekt RP będzie bazą dyskusji podczas debaty w Sejmie oraz w komisji. Według posła Polacy mogliby głosować przez internet już podczas zbliżających się wyborów samorządowych w 2014 roku.

 

Więcej:

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/glosowanie-przez-internet-w-polsce-od-2014-roku

Napisane przez:


"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

81807