22042018Nowości:
   |    Rejestracja

Głosowanie na dwie ręce i inne wygłupy…


W sejmie znowu cyrk. Obserwując naszą scenę polityczną odnoszę wrażenie, że z kondycją psychiczną i moralną polityków jest coraz gorzej. Ostatnie wydarzenia związane z głosowaniem nad kandydaturą Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, zrodziły spore wątpliwości, co do poczytalności posłów z Ruchu Kukiza. Sześciu przedstawicieli tego ugrupowania wyłamujących się z dyscypliny partyjnej i niebiorących udziału w zaplanowanej przez „opozycję totalną” akcji o kryptonimie „brak kworum”, doprowadziło ich szefa do furii.


 Kornel Morawiecki, który sprytnym zagraniem wymknął się z sali obrad tuż przed głosowaniem, aby na korytarzu uzgodnić strategię ze swoim synem, spotkał się z soczystą reprymendą. „Pie…dol się Kornel” – w takich słowach Kukiz wyraził swoją dezaprobatę dla jego działań. Jakkolwiek by na to nie spojrzeć, Pawełek trochę „odleciał”… Oczywiście senior Morawiecki pozostawia to bez komentarza i pozwala, aby domysły zrobiły swoje. Nie można mu odmówić sprytu, bo pomimo wieku nie wpadł jeszcze w sidła demencji i zdziwaczenia. Z wyrachowaniem wykiwał swój klub na rzecz syna – prominentnego polityka PiS-u, na co można patrzeć różnie. Ale wycieranie sobie później gęby „dobrem ojczyzny” i tłumaczenie w ten sposób swoich pokrętnych poczynań, to już gruba przesada. Nie dziwi więc, że czynione w nieparlamentarny sposób wyrzuty dopełniły współpracy Kornela i Pawełka. Morawiecki zapowiada teraz utworzenie „nowego” ugrupowania, ciekawe tylko czy uwzględnia w nim udział swojego syna? A może to kolejny plan Morawieckich? Rozbicie sceny parlamentarnej, podbieranie posłów z innych klubów, robi się ciekawie. Na początek zapowiedział, że w tworzeniu „nowego” podmiotu weźmie udział jego wspólniczka Małgorzata Zwiercan, która głosowała za niego na dwie ręce i niedługo z tego powodu będzie się tłumaczyć przed wymiarem sprawiedliwości.

 

Najciekawsze jest jednak to, że ugrupowanie idące do sejmu z hasłami moralnego odrodzenia polskiej sceny politycznej, robi to samo co ich poprzednicy. Członkowie Ruchu Kukiza bardzo szybko dali się wciągnąć w sejmowe bagno i przyjęli nawyki właściwe dla starych wyjadaczy. Od samego początku nie wróżyłem tej inicjatywie niczego dobrego. Jak widać jej rozpad oraz ucieczka posłów do innych ugrupowań właśnie się rozpoczęły.

 

Źródło: http://lospolski.pl/?p=5117

Napisane przez:


Działacz społeczny i polityczny. Członek władz naczelnych Ligi Obrony Suwerenności. Współpracownik kwartalnika "Polski Szaniec" oraz biuletynu "Patriota". Członek Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy.

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 2 dla artykułu "Głosowanie na dwie ręce i inne wygłupy…"

 1. pablo3 pablo3 napisał(a):

  mysle, ze jest to wynikiem, ogromnej a przeciwstawnej sobie, mieszaniny ideologicznej, z jaka mielismy do czynienia w tej partii. a swoja droga zastanawia mnie, czy Pani posel wciskajaca dwa przyciski, moze stanac przed sadem z tego powodu czy nie? tak czy inaczej, PiS jest rozgrywany medialnie, w wysmienity sposob. a nie widze wcale zadnej reakcji.

 2. zjanusz zjanusz napisał(a):

  Nie jestem zwolennikiem PiS-u, a tym bardziej PO, o innych partiach jeszcze bardziej lewicowych nie wspominając. Nie znam sylwetki Zbigniewa Jędrzejewskiego. Być może jest to człowiek prawy i godny stanowiska lub też nie, które to cechy powinny być podstawowym kryterium dla posłów do głosowania za lub przeciw jego kandydaturze, a nie jakieś partyjne „ustawki” wynikające z wzajemnych animozji. Posłowie od Kukiza, którzy przystąpili do bojkotu opowiedzieli się w ten sposób za blokiem Nowej Targowicy. Słyszymy w merdiach o tych co się wyłamali z dyscypliny partyjnej u Kukiza. O pozostałych jakoś cicho. A niektórzy z nich to podobno „prawi” prawicowcy jak Bartosz Jóźwiak z UPR, Jacek Wilk z KNP i Robert Winnicki – podobno narodowy patriota.
  To tak wygląda prawicowość w ich wykonaniu?
  O demokracji w Sejmie nie wspominam, bo demokracja jak jest każdy widzi!
  .
  Jeśliby ktoś kwestionował lewicowość PiS, to niech się zapozna z „Dobrą zmianą” w ustawie
  z dnia 13 kwietnia 2016 r. o zmianie ustawy o lasach: http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/394_u.htm
  .
  Komentarz pana Leszka Samborskiego zapożyczony z Fejsbuka:
  .
  „Po ziemi przyszła kolej na lasy. Jak leśniczemu spodoba się twój las to za twoje pieniądze (z podatków) kupi go od ciebie po cenie ustalonej przez siebie……… Boję się to napisać ale zastanawiam się kiedy dobry rząd zajmie się kwaterunkiem dla bezdomnych i nie tylko. W końcu niektórzy z nas mają za duże mieszkania…”
  Żurek Januszu

  P.S.
  „Gdy idzie o władzę żarty i demokracja się kończą”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

282411