23052018Nowości:
   |    Rejestracja

Genewski sukces łódzkich inżynierów


Dwa złote medale na zakończonej 45. Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „GENEVA INVENTIONS” otrzymali naukowcy z Politechniki Łódzkiej za swoje wynalazki.


exhibition-of-inventions-geneva-2015

W wystawie „GENEVA INVENTIONS” uczestniczył Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, dzięki któremu firmy Alumetal-Technik z Łodzi i Perlipol z Bełchatowa wspólnie z dr. hab. inż. Jackiem Sawickim z Instytutu Inżynierii Materiałowej zaprezentowały dwa rozwiązania opracowane na PŁ. Oba rozwiązania nagrodzone zostały Złotym Medalem Geneva Innovations.

Pierwsze nagrodzone rozwiązanie to „Optomechatroniczny sposób bieżącej kontroli jakości obróbki strumieniowo-ściernej” opracowany wspólnie przez: Instytut Inżynierii Materiałowej i Instytut Elektroniki PŁ. Twórcami są: dr hab. inż. Jacek Sawicki, dr inż. Robert Olbrycht, mgr inż. Paulina Byczkowska, mgr inż. Antoni Rzepkowski. Zaprezentowane rozwiązanie jest chronione europejskim zgłoszeniem patentowym i obecnie jest w fazie komercjalizacji.

Drugi złoty medal dostali naukowcy za opracowanie „Mieszanki celulozowej do produkcji kształtek rurowych oraz złączek o przekroju okrągłym, stosowanych w układach wlewowych w odlewnictwie” powstałe w Instytucie Inżynierii Materiałowej Wydziału Mechanicznego PŁ. Twórcami wynalazku są: dr hab. inż. Jacek Sawicki i mgr inż. Zbigniew Zawieja. Rozwiązanie chronione jest patentem.

GENEVA INVENTIONS” to największa i najbardziej prestiżowa wystawa tego typu w Europie. Na tegorocznej imprezie swoje wynalazki zaprezentowało ponad 720 wystawców z 40 krajów, którzy łącznie pokazali około 1000 innowacyjnych rozwiązań.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 2 dla artykułu "Genewski sukces łódzkich inżynierów"

 1. gniew napisał(a):

  Szczęść Boże. Gdyby nie zniewolenie Narodu Polskiego trwające w przybliżeniu już 78 lat, moglibyśmy być potęgą w świecie. Żydki i inne tałatajstwo mogło by nam teraz wiązać sznurowadła i stopy lizać….., jak to robią innym…..
  pozdrawiam świątecznie Zbigniew Lachowicz

 2. jj napisał(a):

  panie gniew
  od lat inni im liza

  a nie oni innym

  takie sa skutki dopuszczenia do wladzy i urzedow milosnikow mamony

  wlasna matke sprzedadza a co dopiero innych

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

302917