20062018Nowości:
   |    Rejestracja

Fotograf na wesele – co warto wiedzieć o współpracy z profesjonalistą?


Zdjęcia to wspaniała pamiątka, która przez wiele lat będzie przypominała nam o niezwykle ważnym wydarzeniu, jakim jest nasz ślub i wesele. Aby jednak zdjęcia były wspaniałą pamiątką, do której będziemy wracali z prawdziwą przyjemnością, powinny być wykonane w profesjonalny sposób. Osoby, które wcześniej nie korzystały z usługi, jaką świadczy fotograf na wesele, powinny mieć na uwadze kilka rzeczy. Jakich – o tym powiemy w dzisiejszym artykule.


Ile zdjęć powinien wykonać fotograf na wesele?

Wiele osób sądzi, że im więcej zdjęć, tym lepiej. Nie jest to jednak do końca prawda. Nie liczy się bowiem ilość zdjęć, ale przede wszystkim ich jakość. Owszem, fotograf na wesele podczas jednego dnia jest w stanie zrobić spore ilości zdjęć, ale tylko niektóre z nich będą odpowiednio wysokiej jakości, aby nadawały się do naszego ślubnego albumu. Należy także wiedzieć, że fotograf musi najpierw wybrać najlepsze zdjęcia, a następnie poddać je obróbce. Wszystko to sprawia, że z 1000 wykonanych zdjęć otrzymamy „tylko” ok. 200. Jest to jak najbardziej w porządku, gdyż będą to najlepsze fotografie, z których każda będzie stanowiła wspaniałą pamiątkę.

 

fotograf-na-weseleDlatego, jeśli wybrany fotograf obiecuje Ci, że dostaniesz od niego ponad 1000 zdjęć, musisz mieć świadomość, że albo będą one słabej jakości albo pozbawione obróbki. Jeśli natomiast zależy Ci na jak najlepszej jakości Twoich ślubnych fotografii, postaw na profesjonalistę, który dostarczy co prawda mniej zdjęć, ale za to będą one bardzo dobre.

 

Ile kosztuje profesjonalny fotograf na wesele?

Organizacja ślubu i wesela to kosztowne przedsięwzięcie. Jeśli chcemy być w 100% zadowoleni, na żadnej usłudze nie powinniśmy jednak oszczędzać. Pamiętajmy bowiem, że tak ważny dzień, jakim jest wesele, zdarza się tylko raz w życiu. Na fotografa na wesele warto więc przeznaczyć ok. 10% budżetu naszego wesela. W takim przedziale cenowym znajdziemy już bowiem prawdziwych profesjonalistów, których wyższa cena jest wyznacznikiem dobrej jakości pracy. Pamiętajmy także, że fotograf owszem, pracuje tylko przez jeden dzień, ale efekty jego pracy będziemy podziwiali przez całe życie. To także ma wpływ na cenę wykonania fotografii ślubnych.

 

Na pewno nie warto zawracać sobie głowy ofertami typu „zdjęcia ślubne za 600 zł”, czy innymi, podejrzanie niskimi propozycjami. Za wyższą ceną zawsze idzie bowiem w parze jakość i w przypadku fotografii ślubnych zdecydowanie bezpieczniej jest postawić na droższego, profesjonalnego fotografa.

 

Czas realizacji zlecenia

Czas realizacji zlecenia to okres czasu, który upłynie od dnia naszego wesela do chwili, kiedy fotograf dostarczy nam gotowe zdjęcia ślubne. Tu także należy zachować ostrożność i mieć świadomość, że selekcja zdjęć, ich obróbka oraz odpowiednie przygotowanie, to dość pracochłonne zajęcia, które muszą potrwać nieco czasu. Rozsądnym czasem realizacji zlecenia fotografii ślubnej wydaje się przedział czasowy od miesiąca do maksymalnie pół roku. Jego długość zależy od ilości zdjęć, jakie fotograf na wesele musi przygotować, ilości jego aktualnych zleceń oraz naszych wymagań co do fotografii.

 

Podpisując umowę z fotografem, warto dodać do niej zapisek o terminie oddania zdjęć. Dzięki temu będziemy wiedzieli, kiedy dokładnie możemy spodziewać się najważniejszej pamiątki naszego wesela, ślubnych fotografii.

 

Wybór właściwego fotografa, który zajmie się wykonaniem zdjęć na naszym weselu, nie jest łatwym zadaniem. Fotografa na wesele najlepiej szukać z polecenia znajomych. Jeśli jednak nie mamy kogo zapytać o radę, nic straconego! Wystarczy poszukać bowiem w Internecie. Fotograf na wesele z Weselezklasa.pl to bowiem także możliwość sprawdzenia opinii na temat wybranego fotografa od jego klientów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wykonanie naszych fotografii ślubnych powierzymy doświadczonej osobie.

Napisane przez:

Kontakt: kampanieonline

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

313194