19072018Nowości:
   |    Rejestracja

First Team z 25 mln złotych


Ponad 25 mln zł otrzymali na pierwsze zespoły badawcze młodzi naukowcy z Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Wśród 13 laureatów programu FIRST TEAM jest dr inż. Tomasz Marszałek z Katedry Fizyki Molekularnej na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej.


maxresdefault (9)

Laureat konkursu otrzyma prawie 2 mln zł na stworzenie swojego zespołu i realizację projektu „Ultra-cienkie tranzystory na bazie samonośnych kompozytów dielektryk/półprzewodnik do zastosowania jako podstawowy element w konstrukcji elastycznych układów elektronicznych”.

Dr Marszałek informuje, że zaproponowany projekt jest rozszerzeniem badań opracowanych podczas studiów doktoranckich pod kierunkiem prof. Jacka Ulańskiego z Wydziału Chemicznego. Nowo utworzona przez niego grupa będzie kontynuowała badania dotyczące samonośnych, elastycznych tranzystorów i ich zastosowania jako podstawowych elementów w konstrukcji elastycznych układów elektronicznych.

dr_inz._tomasz_marszalek_laureat_programu_fnp_-_ferst_team– Przewiduje, że w ramach wspomnianego projektu osiągnięte zostaną wyniki, które pozwolą wnieść znaczący wkład do obszarów określonych w spisie Krajowych Inteligentnych Specjalizacji: „Elektronika oparta na polimerach przewodzących” oraz „Sensory i inteligentne sieci sensorowe” – wyjaśnia laureat konkursu.

– Program FIRST TEAM wspiera młodych naukowców na kluczowym etapie kariery, kiedy rozpoczynają oni budowanie swojej samodzielności naukowej i pomaga im w podejmowaniu najciekawszych wyzwań badawczych – mówi dr Tomasz Poprawka, zastępca dyrektora ds. działalności programowej FNP. Na prace badawczo-rozwojowe można otrzymać ok. 2 mln zł na trzy lata. Granty są finansowane ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. To była trzecia edycja konkursu FIRST TEAM, 1 sierpnia rozpocznie się nabór do kolejnej.

Dr inż. Tomasz Marszałek jest absolwentem trzech wydziałów Politechniki Łódzkiej. Studia inżynierskie ukończył na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, magisterskie na Wydziale Mechanicznym, a następnie studia doktoranckie na Wydziale Chemicznym.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

307460