18072018Nowości:
   |    Rejestracja

Faktura online to nie tylko kwestia mody


Nie ulega wątpliwości, że rozwój Internetu zmienił funkcjonowanie firm i zwykłych ludzi. Zarówno niemalże nieograniczony dostęp, jak i funkcjonalność nośników i korzystanie z takich udogodnień jak mail czy też chmura sprawiają, że zmieniają się wszystkie aspekty życia, zarządzania czy też kontaktów. Na szczęście za tymi zmianami idą również przepisy oraz kolejne branże, a to znacznie […]


Nie ulega wątpliwości, że rozwój Internetu zmienił funkcjonowanie firm i zwykłych ludzi. Zarówno niemalże nieograniczony dostęp, jak i funkcjonalność nośników i korzystanie z takich udogodnień jak mail czy też chmura sprawiają, że zmieniają się wszystkie aspekty życia, zarządzania czy też kontaktów. Na szczęście za tymi zmianami idą również przepisy oraz kolejne branże, a to znacznie ułatwia współpracę w biznesie. Jednym z najczęściej wybieranych przez małe i średnie firmy jest program do faktur online.

Duże ułatwienia

Polskie przepisy podatkowe umożliwiają obieg elektronicznych dokumentów czyli faktur online. To ogromna oszczędność nie tylko pieniędzy, ale również czasu. Zarówno wystawianie, jak i przesyłanie oraz archiwizowanie dokumentów finansowych w formie elektronicznej jest proste, tanie i nowoczesne. Popularny program do faktur online daje bardzo dużo innych możliwości. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do sieci na bieżąco pobiera aktualizację, co jest ważne ze względu chociażby na zmieniające się przepisy. Poza tym, jeśli mamy program w wersji instalowanej na komputerze, musimy liczyć się z aktualizacją zazwyczaj raz w roku, za którą musimy dodatkowo zapłacić. Z tego wynika właśnie fakt, że program do faktur online jest coraz bardziej popularny wśród polskich przedsiębiorców. Poza tym dzięki takiemu rozwiązaniu znika nam praktycznie problem przechowywania i archiwizowania papierowych wersji faktur. Urzędy skarbowe wymagają od nas bowiem tylko zabezpieczenia przed utratą danych cyfrowych.

Rozwiązanie dla małych

Program do faktur online to najczęściej wybierany sposób obiegu dokumentów przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Przede wszystkim kierują się one kryterium ceny oraz niewątpliwą wygodą, jaką daje tego typu rozwiązanie. Warto skorzystać z okresu bezpłatnego, by poznać wszystkie jego zalety. W praktyce okazuje się, że staje się on niezbędny, by szybko i sprawnie zarządzać finansami. Przede wszystkim dzięki takiemu oprogramowaniu wystawimy dokumenty księgowe tam gdzie chcemy lub gdzie mamy okazję. Możemy zatem pracować w biurze, w pociągu czy też na delegacji. Jedyne, czego potrzebujemy, to komputer, tablet lub też nawet smartfon z dostępem do Internetu. Dzięki rozbudowaniu programu do faktur online tworzymy sobie w nim bazę kontrahentów ze wszystkimi niezbędnymi danymi. Poza tym za jego pomocą możemy rozliczać się z urzędem skarbowym czy też z ZUS-em, przy czym dzięki stałym aktualizacjom nie musimy śledzić na przykład zmieniającej się składki na ubezpieczenie czy też innych zmian w ustawach. Program do faktur online robi to za nas.

Napisane przez:

Kontakt: kampanieonline

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

310004