15082018Nowości:
   |    Rejestracja

Europejska Straż Graniczna. Z cenralą w Warszawie


To właśnie w Warszawie znajdzie się centrala najważniejszego urzędu Unii Europejskiej – najważniejszego przynajmniej dopóki trwa kryzys uchodźców ciągnących do Berlina i Paryża z Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki Północnej.


h_52326538-e1450193648223

Informuje o tym wiceminister Jakub Skiba. Oficjalnie o planach unijnej administracji wiadomo od momentyu ogłoszenia tych planów przez Skibę podczas posiedzenia sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, kiedy poinformował posłów, że nowa unijna nowa agencja ds. ochrony granic najprawdopodobniej będzie miała swoją siedzibę właśnie w stolicy Polski.

– To będzie nowa formacja o ogromnie zwiększonym stanie osobowym, do 1500 osób. Będzie wymagać od strony polskiej stałego zaangażowania stu funkcjonariuszy gotowych w każdym momencie do wzięcia udziału w operacjach tej agencji – podkreśla wiceszef MSWiA.

Minister Jakub Skiba informuje także, że rząd popiera pomysł powstania nowej agencji do spraw ochrony granic. Wiceminister przypomniał, że Polska od dawna angażuje się w ochronę granic zewnętrznych Unii Europejskiej. Nasi funkcjonariusze Straży Granicznej m.in. w tej chwili są na granicy bułgarsko-tureckiej, na granicy macedońsko-greckiej i na granicy serbsko-węgierskiej.

– Spodziewamy się wizyty szefowej MSW Słowenii. Wysoce prawdopodobne jest również zwrócenie się przez Słowenię o pomoc w tym zakresie. Jeżeli będziemy dysponować odpowiednim potencjałem, to z całą pewnością odpowiemy na te inicjatywy pozytywnie, ponieważ rozumiemy, że ochrona granic także innych krajów,  jest ochroną granic Polski –  mówi Jakub Skiba.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Europejska Straż Graniczna. Z cenralą w Warszawie"

  1. AS napisał(a):

    „Europejska Straż Graniczna. Z centralą w Warszawie.” Tak jest, tak ma być! Ooo!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

292373