20052018Nowości:
   |    Rejestracja

Elbląskie Media walczą o dostęp do prawdy….


Są takie chwile gdy człowiek jest dumny z tego co robi. Ale o wiele ważniejsze są te gdy człowiek jest dumny z tego co robią inni. Wczoraj w SM „Zakrzewo” grupa Elbląskich dziennikarzy zrobiła coś z czego jestem dumny . Nie jestem dumny z szarpaniny jaka tam zaszła . Nie jestem dumny z atmosfery jaka towarzyszyła sprawie ale jestem dumny z tego że Panowie Redaktorzy wyegzekwowali ich podmiotowe prawo do relacjonowania tego co dotyczy tysięcy ich czytelników a co dotąd miało być rozstrzygane za zamkniętymi drzwiami w gronie kilkunastu osób.


http://www.elblag.net/artykuly/czesc-pierwsza-jakie-tajemnice-skrywa-spoldzielnia,12649.htm

Pierwszym zadaniem dziennikarza jest pokazać prawdę . Dziennikarze z krajów za naszą wschodnią granicą czasem za wykonywanie tego posłannictwa płacą siniakami – czasem życiem. Pan Latkowski z urodzenia Elblążanin pokazał że etos zawodu dziennikarza to nie tylko miałkie dyskusję przy kawie z zaprzyjaźnionymi politykami ale trudne decyzje gdy w obronie Prawa gdy trzeba powiedzieć ” Nie” i Prokuraturze.

Ddokładnie to samo powiedzieli dziennikarze w Elblągu. Komendant Miejski Policji Pan Marek Osik w trakcie posiedzenia Rady Miasta został poproszony o zajęcie stanowiska w sprawie poniedziałkowych zdarzeń w SM „Zakrzewo”. Po kilkugodzinnym oczekiwaniu stwierdził że Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej jest jawne i do czasu podjęcia przez ten organ uchwały o wyłączeniu jawności dziennikarze mają prawo relacjonować jego przebieg.

W obronie tego prawa wczoraj stanęło kilku dziennikarzy. Są chwile gdy człowiek jest dumny że inni stają w obronie Prawa . Wczoraj jego wyegzekwowanie kosztowało parę szturchańców i pewnie kilka guzików.

Demokracja ma swoje prawa ale ich wykonanie odbywa się zawsze w miejscu w którym głosujemy a nie w fotelu przed telewizorem . Terminy Walnego ustalone przez Zarząd oczywiście dziwnym trafem pokrywają się z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej.

Pytanie zatem do jakiej bramki gra Zarząd i po to by to ustalić dziś po raz kolejny stawię się w SM Zakrzewo?

http://www.elblag.net/artykuly/czesc-pierwsza-jakie-tajemnice-skrywa-spoldzielnia,12649.htm

Napisane przez:

Kontakt: 690661296

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

209776