20052018Nowości:
   |    Rejestracja

Donald Tusk – reelekcja


Ponowny wybór Donalda Tuska na „krula Europy” jak zwykle podzielił społeczeństwo. Zwolennicy PO, którzy ciągle nie mogą przeboleć porażki z 2015 roku mają erzatz sukcesu. Z kolei zwolennicy PiS uważają, że to dowód na upadek Unii Europejskiej pocieszając się jednocześnie, że wszystko jedno, kto będzie „ustami” Merkel.


Posłuchajcie więc moi państwo przypowieści sufich:

 

1.

 

W pewnym mieście żył starszy człowiek.

Żona go obumarła już dawno zostawiając jedynego syna.

Cały jego dobytek prócz małego domku na przedmieściu stanowił koń.

Znajomi przychodzili do człowieka i namawiali go, żeby go sprzedał, bo wtedy zarobi parę denarów i na jakiś czas polepszy swoje życie.

Aż pewnego dnia koń uciekł ze stajni.

Co za niedobre wydarzenie – mówili znajomi. – Popatrz, mogłeś go sprzedać, albo zabić na mięso. To bardzo złe, co się stało.

Ani złe, ani dobre – odpowiedział człowiek. – Za mało wiem, by móc to ocenić.

 

2.

 

A po kilku dniach koń powrócił przyprowadzając ze sobą stado dzikich koni.

Człowiek nagle stał się bogaty.

I znów znajomi przyszli do niego, cmokali zachwyceni i mówili:

Inszallah, co za cudowne wydarzenie. To bardzo dobre, co się stało!

Ani złe, ani dobre – odpowiedział człowiek. – Cóż wiem, by móc to oceniać?

 

3.

 

I zdarzyło się, że kiedy syn człowieka ujeżdżał nowego rumaka spadł, i został przez niego stratowany.

Leżał w domu, ciężko chory.

Znajomi przyszli do człowieka i zaczęli rozpaczać.

Popatrz, gdyby twój koń nie przyprowadził tego stada, twój chłopak nadal byłby zdrowy.

A tak leży chory, i kto wie, kiedy wstanie? To bardzo złe, co się stało.

Ani złe, ani dobre – odpowiedział człowiek. – Za mało wiem, aby to ocenić.

 

4.

 

Wiosną padyszach wezwał synów znajomych do wojska. Poszli daleko na północ, na wojnę.

Syn człowieka ciągle jeszcze leżał.

A kiedy już wstał z łóżka, i znowu dosiadł konia, z północy nadeszła wieść o wielkiej klęsce.

W domach znajomych zapanowała żałoba…

 

 

Dokładnie tak, moi drodzy.

 

Za mało danych, by móc to oceniać.

Tusk 3

.

.

9.03 2017

.

.

.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 13 dla artykułu "Donald Tusk – reelekcja"

 1. Magister inzynier napisał(a):

  to jest dzieło dyktarów szwabskiego NWO ! Postawili na swoim-na swojego i nikt nie mógł się oprzeć enwuwskich hitlerowcom ! Bez złudzeń – jeśli Niemcy postanowią, że szczyt jest ważny to będzie ważny niezależnie od podpisów. Bo dzisiaj głos Berlina to „prawo” w UE, ale widać wszystkim 27 państwom to odpowiada… Analogia do lat 30-tych sama się nasuwa – wówczas podobna ekspansja Niemiec też wszystkim odpowiadała. Aż doszło do gigantycznej tragedii i milionów ofiar.

 2. tarpan napisał(a):

  Ci z UE musieli bronić Donalda. Gdyby nie dostał immunitetu, a postawiono by mu zarzuty np. za Amber Gold to w świat poszłaby informacja, że Cysorz Europy jest kryminalistą. Pozycja Europy, która słabnie z dnia na dzień osłałbły skokowo znacznie. Taka polityka.

 3. Wieża Ciśnień napisał(a):

  Można tę sprawę rozpatrywać w różnych płaszczyznach: można rozdzierać szaty nad sytuacją Polski, można obśmiewać rząd, można także udzielać dobrych rad, ….
  ale moim zdaniem nasz, polski rząd w istocie nie miał ruchu. Czy mógł poprzeć pana Donalda ? Jaki byłby skutek: pan Donald brał aktywny, czynny udział w próbie obalenia tego rządu (to raz), prawdopodobnie będzie postawiony przed komisją amber gold-u (to dwa), być może będą mu postawione zarzuty (to trzy), i jak w takiej sytuacji powinien się zachować odpowiedzialny premier niepodległego państwa ? Tak jak się zachował. I dziękujemy Pani Premier. Jest dobrze.
  Poza wszystkim warto wyciągnąć kilka nauk na przyszłość : nie ma sentymentów (a, bo Wielka Brytania to nasz odwieczny sojusznik, a bo Polak Węgier dwa bratanki, a bo Litwo ojczyzno moja) są tylko interesy.
  Mając to wszystko na uwadze, obserwując działania obecnie rządzącej ekipy mam cichą nadzieję, iż wyciągnie odpowiednie wnioski.

 4. Dariusz napisał(a):

  Nic dodać,nic ująć,a tak na marginesie,mniej emocji moi kochani,gra się toczy o znacznie wyższą stawkę,aniżeli wybór tej marionetki na króla galaktyki.

 5. Jan napisał(a):

  JK sie skompromitowal! Jak sa zarzuty na DT to prosze konkretnie a nie byc moze…prawdopodobnie..cos w tym jest…itp insynuacje.
  Zgadzam sie z Wieza Cisnien: w polityce nie ma sentymentow a tym bardziej uczuc zemsty. Liczy sie skutecznosc co demonstruje Orban w Unii zalatwiajac sprawy dla swojej ojczyzny. Kaczynski niestety nie urasta mu do piet.

 6. zibi napisał(a):

  CZAS NA REFERENDUM CZAS NA POLEXIT
  Wiekszosc Polakow juz dojzala ze unia nas okradla i wyniszczyla za pomoca agentury i perfidnych zydowskich metod.
  Polacy musza sami zadecydowac.
  Dosc ratowania za nasze pieniadze nierobow z Grecji Wloch czy Hiszpani.
  Polska wiecej daje niz dostaje od uni tak ze nie ma sensu byc jeszcze ponizanym tam siedziec
  bzdura jest ze Polaka ma zabezpieczenie w razie wojny z Rosja nikt z Europy tylka nie ruszy aby Polske ratowac jak na boku i tak robia interest strategiczne z Rosja chodzi o np.gaz

 7. Jerzy napisał(a):

  Boże – ale spodobała mi się ta przypowieść! Po prostu majstersztyk.
  A znajomi komentatorzy nie zawiedli i wsadzili swoje „to bardzo złe co sie stało”…

 8. zjanusz zjanusz napisał(a):

  Niewątpliwie powtórny wybór Tuska ma wiele zalet dla PiS. Choćby tę, że opozycji w kraju nadal będą przewodzić kompromitujący się przywódcy „gorszego sortu” w rodzaju Schetyny, Kijowskiego, czy Petru. Jak to ktoś powiedział: „Jeśli mam wybór, głosuję na głupszego!”. Jest jeszcze przynajmniej jeden aspekt gry operacyjnej pod nazwą „Tusk”. Jeśli Tusk w swoim zacietrzewieniu będzie chciał się mścić za doznane od Kaczyńskiego „zniewagi” i dalej będzie działał przeciw Polsce, to będzie się jeszcze bardziej pogrążał w oczach coraz większej grupy Polaków. Polsce nie zaszkodzi, wszak inni kręcą tu takie lody, że nie odpuszczą i nie zrazi ich psucie opinii Polsce przez Tuska, ale sobie Tusk może zaszkodzić jak najbardziej. A być może jego upór (jeśli będzie na tyle „rozsądny inaczej” by w nim trwać) zastanowi też przywódców innych państw UE , czy dobrze wybrali (tam też są „rozsądni inaczej”).
  Danych co prawda mało, ale zawsze można pomyśleć. I kto tu wychodzi na wybitnego stratega?
  Janusz Żurek

  • zjanusz zjanusz napisał(a):

   Gdyby prezes Kaczyński naprawdę myślał o dobru Polski powinien wywalić Waszczykowskiego i cały aparat ministerstwa łącznie z ambasadorami i konsulami na zbity pysk. I tak żadnemu Polakowi (podobno były jednak jakieś wyjątki) w kłopotach za granicą nie pomogli. Właśnie teraz byłby to wspaniały pretekst do wyczyszczenia MSZ! Niestety, czystka realizowana nie będzie i o to mogę się założyć, ale wielu wyborców PO (ku jej rozpaczy) by ją poparło.Ciekawe jak na takie czyszczenie zareagowałaby opozycja. Założę się, że to dopiero byłby wielki płacz i kwik „totalnej opozycji”! No cóż pomarzyć jeszcze wolno!

 9. FanDaVinci FanDaVinci napisał(a):

  jednym, jedynym człowiekiem, który ma powód do radości to Grzesiu Szetyna, nie tylko on wie, że powrót Tuska do Polski to jego banicja z przewodniczącego, a może i z PO, a nie ma alternatywy, bo jaka partia go przyjmie, mają już swoich liderów, a prawdę powiedziawszy, Szetyna to mało rozgarnięty człowieczek, jego słuchać się nie da, a Tusk bije go o kilka długości.

  Jak kolega napisał, za mało mamy danych, by osądzić zaistniałą sytuację, ale wiemy z kim tańcujemy, czego można się spodziewać.

  Dziwię się trochę państwom naszego bloku, Merkelowej udało się ich zastraszyć, rozbić budowaną jedność, co kolejny raz na nich się zemści, zapomnieli, że tylko w jedności siła, nie znacząc wiele względem wielkich, zostaną zniewoleni i wykorzystani do cna, a jakby trzymali z Polską, największym krajem bloku, pozostali by musieli się z nami liczyć, razem byłaby to duża siła, czas pokaże, jak na razie Tusk nam nie zagraża, a nikt nie zarzuci Polsce, że to „nasz” człowiek.
  Przy okazji, Tusk nie jest Polakiem, tylko polskim obywatelem, nie ma ani jednej polskiej krwi w swych żyłach, więc trudno powiedzieć, że Polskę zdradził, stanął tam skąd dostawał pieniądze i komu od zawsze służył, tylko jak zwykle Polacy byli głupcami i są nimi nadal, że wybierają innowierców.
  Pzdr,

  ten idiotyzm z tą układanką jest powalający, Łazarzu cóżeś ty uczynił, to po co się loguję ?

 10. Wieża Ciśnień napisał(a):

  Ach, zapomniałbym o elokwencji pana Hollanda „przedemeryta”, który zagroził obcięciem funduszy strukturalnych. Facet, który nie potrafi zapewnić sobie drugiej kadencji nagle wychodzi z taka rewelacją ? Raczej ten pan wygarnął to co mu podsunęła pani kanclerz a jaki stąd wniosek?
  Moim zdaniem dwa: po pierwsze ten fakt warto wziąć pod uwagę, aby nie obudzić się z ręką w nocniku, a po drugie, powoli nadchodzi czas zrobienia rachunku strat za II WŚ i wystąpienia z roszczeniami, a wówczas nie będą nam potrzebne ich fundusze strukturalne.
  Pozdrawiam podobnie myślących.

 11. gola.dupa.tuska napisał(a):

  Jebany foklsdojcz sprzedał Polskę za judaszowe srebrniki. Ot i cała prawda.

 12. gola.dupa.tuska napisał(a):

  Widzę, że szwabskie skurwysyny nie wiedzą o co nam chodzi. To może przetłumaczcie ten tekst poniżej na język szwabski, to może wtedy szwabskie skurwysyny zorientują się o co nam chodzi:

  http://niezlomni.com/polacy-ci-zli-europejczycy-waffen-ss-byla-prawdziwie-europejska-armia-zabraklo-jednego-narodu/

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

301225