27042018Nowości:
   |    Rejestracja

Dlaczego nagle wzrasta zalodzenie oceanu


Dlaczego nagle wzrasta zalodzenie oceanu W zeszłym miesiącu nie można było się opędzić od informacji o klimatycznej katastrofie. A to na biegunie miało być tak gorąco jak nigdy w historii, albo też straszono nas topniejącym lodem na Oceanie Arktycznym, który miał jakoby znowu stopnieć do rekordowego poziomu. Ostatnio te meldunki ucichły i mamy wreszcie spokój […]


Dlaczego nagle wzrasta zalodzenie oceanu

W zeszłym miesiącu nie można było się opędzić od informacji o klimatycznej katastrofie. A to na biegunie miało być tak gorąco jak nigdy w historii, albo też straszono nas topniejącym lodem na Oceanie Arktycznym, który miał jakoby znowu stopnieć do rekordowego poziomu. Ostatnio te meldunki ucichły i mamy wreszcie spokój od tej durnowatej propagandy.

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2014/07/z-igy-widy-czyli-przepis-na-klimatyczne.html

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2016/03/o-przyczynach-zmian-klimatycznych_3.html

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2015/05/naukowe-krecenie-lodow.html

Ale co za cholera ugryzła tych czcicieli „globcia”?

Oczywiście chodziło jak zwykle o kasę i o odpowiednie propagandowe przygotowanie szczytu klimatycznego w Marrakeszu w dniach 07 – 18.11.2016.

Tym razem nic nie zostawiono przypadkowi. To nie mogło się skończyć tak jak w trakcie konferencji w Kopenhadze w roku 2009, kiedy uczestnicy obradowali o ociepleniu klimatu dmuchając w dłonie i modląc się o to, żeby im dupa do stołków nie przymarzła.

Tym razem wybrano Marrakesz. Wszyscy uczestnicy mogli się więc przekonać, że jest ciepło i chronili się w klimatyzowanych namiotach i limuzynach, zużywając tyle energii na klimatyzację co 100000 miasto.

Oczywiście zadbano również o to, aby te kilka stancji metrologicznych które mierzą temperatury za kołem polarnym dawały alarmujące wyniki. Pewnie wszystkie termometry trzeba było zabrać do przeglądu do laboratorium, ale komuś się zapomniało wyłączyć dopływ wyników do bazy danych.

Nie inaczej było też z zalodzeniem Oceanu Arktycznego.

Lod morski

Odpowiednie algorytmy, czyli matematyczne formułki do liczenia (teoretycznego) zalodzenia Oceanu Arktycznego, uległy przypadkowo 🙂 drobnej zmianie. Tu i tam zmieniły się jakieś parametry i czary mary, zalodzenie oceanu gwałtownie spadło.

Ta banda sq….ów ma to już opracowane do perfekcji.

Jak się konferencja skończyła to i nagle temperatury na biegunie spadły a i zalodzenie gwałtownie wraca do normy.

Tak to właśnie działa nasza „nauka”. Jedna wielka banda sqr….li.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Dlaczego nagle wzrasta zalodzenie oceanu"

 1. Jerzy napisał(a):

  Mnie nie jest łatwo do niczego przekonać ot tak sobie bez konkretnych dowodów które JA sam mogę przeanalizować.
  Jestem również zwolennikiem nowoczesnego napędu spalinowego w pojazdach drogowych, ponieważ WIEM że wszystko inne to maść na szczury i oszołomstwo. Zresztą sam zgrzeszyłem biorąc udział w projektowaniu dwu bezsensownych pojazdów elektrycznych (kiedy jeszcze wierzyłem…)
  Tym niemniej zachodzące obecnie globalne ocieplenie JEST faktem i trzeba być upartym kozłem by zaprzeczać faktom. Doskonale pamiętam polskie zimy (i lata też) sprzed 50, 40, 30 lat jako że zimy uwielbiam od czasu kiedy jeszcze nie potrafiłem mówić (tak twierdzą moi rodzice).
  Ostatnich kilkanaście lat w Polsce było tak gorących latem, z zimami tak ciepłymi, że nawet jeden z moich przyjaciół który przyjechał z tropiku powiedział że do Polski więcej nie przyjedzie po wizycie w Polsce 2 lata temu. Biedak podróżował w lipcu nie klimatyzowanym autobusem a potem poszedł na tygodniową pieszą wędrówkę…
  Fakt że Ziemia się obecnie ociepla jest niezaprzeczalny. Chodzi tylko o coś zupełnie innego:
  – czy jest to normalny cykliczny proces dlatego nie warto rwać włosów?
  – jeśli nie jest to proces cykliczny, to czy jest rzeczywiscie spowodowany przez człowieka?
  – jeśli nie przez człowieka to czy jakiekolwiek nasze działania cokolwiek mogą zmienić?
  – jeśli przez człowieka, to co naprawdę powoduje to ocieplenie i czy da się ten proces jeszcze zatrzymać?

  Pamietać trzeba że już dawno powinna zacząć się kolejna cykliczna epkoa lodowcowa. Podobna kiedy się zaczyna, to leci szybko na łeb na szyję a nie jak nam się wcześniej wydawało.
  Czy to co widzimy jest preludium rozpoczynającej się epoki lodowcowej? To nie żart. Epokę lodowcową zawsze ropzoczyna wyłączenie kaloryfera ogrzewającego Amerykę i Europę północną czyli morskiego prądu Golfsztrom kótry niesie ciepło z równika aż do nas.
  A co wyłącza Golfsztrom? Wyłacza go słodka, lżejsza od morskiej woda z topiących się biegunów.
  Żeby rozpoczęła się epoka lodowcowa, najpierw musi dojść do chwilowego ocieplenia klimatu. Do topnienia biegunów…

  Gdybym był tobą I.C. i był przekonany że mam rację, to właśnie w tej chwili zaczął bym srać w pory i kupował ciepłe buty i czapkę z nausznikami.
  I rest my case.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

296085