18062018Nowości:
   |    Rejestracja

Czyżby prof. Krzysztof Rybiński stracił wiarę w wolny rynek?


Można by przyklasnąć artykułowi prof. Krzysztofa Rybińskiego opublikowanemu na łamach dziennika „Rzeczpospolita” z 29 lipca 2013 roku, gdyby nie pewne ale… Ale … może zacznijmy od początku…


 

Już sam tytuł tekstu „Edukacja może uratować Europę” daje nadzieję na to, że znany profesor porusza bardzo ważny problem współczesnej, nie tylko Polski, ale całej Europy. Chodzi mianowicie między innymi o edukację ekonomiczną młodzieży. „Młode pokolenie powinno być siłą napędową, bo to przecież młodzi ludzie, o otwartych umysłach (…) wymyślają nowe produkty i usługi, tworzą nowe innowacyjne rozwiązania”. Dalej prof. Rybiński zauważa: „Niestety szkolnictwo na poziomie średnim i wyższym w Europie funkcjonuje od lat w fałszywym paradygmacie. Według tego paradygmatu celem szkoły lub uczelni jest takie wykształcenie młodego człowieka żeby mógł dostać dobrą pracę. A ponieważ w recesji miejsca pracy są likwidowane, młody człowiek, świetnie wykształcony, na koszt podatnika lub rodziny, nie może dostać pracy, której nie ma i staje się przegranym, sfrustrowanym, poturbowanym przez życie bezrobotnym już w bardzo młodym wieku. A pieniądze wydane na jego wykształcenie są utopioną inwestycją”.

Jaką propozycję ma prof. Rybiński? „Nadrzędnym celem edukacji powinno być takie ukształtowanie młodego człowieka żeby sam mógł stworzyć sobie miejsce pracy, czyli żeby został przedsiębiorcą” – stwierdza rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Prof. Rybiński dodaje, że jeśli młodzi ludzie, zamiast na przedsiębiorców kształceni będą na pracowników najemnych, stracą swoją szansę na normalne wejście w dorosłe życie.

Do tego momentu można profesorowi oddać całkowitą sprawiedliwość. Do tego momentu….

Czyżby prof. Krzysztof Rybiński stracił wiarę w wolny rynek?

Napisane przez:


Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego, będąc niezależną, pozarządową organizacją, zajmuje się wolnorynkową edukacją ekonomiczną, promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu jako najskuteczniejszego a zarazem najsprawiedliwszego systemu powodującego podnoszenie zamożności ludzi i narodów, związkami etyki z ekonomią, a także rozwojem nauk ekonomicznych. Wesprzyj nas: Volkswagen Bank Direct PL 3321 3000 0420 0104 0942 1500 01 Przelewy spoza Polski: SWIFT: ING BP LPW PL 33 2130 0004 2001 0409 4215 0001

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 9 dla artykułu "Czyżby prof. Krzysztof Rybiński stracił wiarę w wolny rynek?"

 1. Radek Biały napisał(a):

  Coraz powszechniejszy staje się obrót bezgotówkowy.
  W filmie postaram się wyjaśnić dlaczego jest on tak dużym zagrożeniem dla naszej wolności.
  http://www.youtube.com/watch?v=0f-rbjFOits&feature=youtu.be

 2. markus19771107 napisał(a):

  Jaki wolny rynek ?? Gdzie w Europie masz wolny rynek ? Nie rozsmiejszaj mnie.

 3. policjant łapówkarz napisał(a):

  Pisałem już o tym niejednokrotnie. Wolny rynek? Raczej wolne żarty. Kiedys zbój balcerowicz pieprzył w tv dla oglądających go tumanów, że niewidzialna ręka rynku rządzi ekonomią w świecie. Ponieważ do tumanów się nie zaliczam to powiem po raz kolejny: niewidzialna ręka to była w Teleranku za komuny, co w nocy babci drewno rąbała.
  Natomiast rynkiem i finansami rządzi na świecie kilka żydowskich rodzin spekulantów, oszustów i morderców , a czyni to rękami polityków, bankierów i zawodowych zabójców którzy siedzą u nich w kieszeni. I to wszystko.

  • Laaly napisał(a):

   +1Dla mnie akurat karty są naenmijj ważne brakf3w w GP jest duuuuużo więcej:Możliwość kupowania aplikacji na prezent nie podepnę młodemu swojej karty kredytowej do konta, a chciałbym kupić mu czasami jakąś aplikację.Możliwość generowania kodf3w upominkowych do własnej aplikacji chcę dać komuś własną aplikację w prezencie i d .a nie da się mogę ewentualnie odrzucić płatność.

 4. policjant łapówkarz napisał(a):

  Aby się maksymalnie uniezależnić od bandytów rządzących światem trzeba mieć 4 rzeczy:
  1. kawałek ziemi i swój dach nad głową, aby się wyzywić gdy nadejdzie prawdziwy kryzys.
  2. Złoto i srebro, gdyz jest to jedyny pieniądz na świecie.
  3. Dobrze zakonserwowanego kałacha , zakopanego blisko drzwi wejściowych do domu.
  4. Otwarty umysł, który myśli samodzielnie , a nie słucha debilnej t.v.

  Wtedy przezyjecie każdy kryzys.

 5. policjant łapówkarz napisał(a):

  Zapomniałem o jednym.
  Trzeba jeszcze mieć jaja.

  • Shabnam napisał(a):

   myszkawitam zac582orzyc582am wkc582adke N OVA T 380 dwa tygodnie temu po piywrszem tygodniu miac582am letkie plamienie i bc3b3le jak przy miesiace ,teraz jest drugi tydziec584 i jest to samo zas wystopic582o plamienie jednio dniowe czy to normalne w pierwszych miesic485cach czy macica musi sie wygojc prosze o pomoc na emajla

 6. zjanusz zjanusz napisał(a):

  Gdyby prof. Rybiński został „demokratycznie” wybrany do władz, to tak jak Balcerowicz od razu przestałby gadać o wolnym rynku i jak Balcerowicz zacząłby wychładzać „przegrzaną” polską gospodarkę, oczywiscie dla naszego dobra. Oni niestety już „tak mają”.
  Żurek Janusz

 7. piotr napisał(a):

  Edukacja sterowana( czyt socjalistyczna) i odgorna bez wyboru to wymysl zydo- komuny tylko tak wyedukowany( czyt,: wytresowany) niewolnik jest dla nich cos wart. Uczenie przedsiebiorcow to wbrew ICH planom: po co im wolny, samodzielny, wyksztalcony biznesmen, to przeciez konkurencja dla ICH zaplecza sponsorujacego( Czyt Goldman Sachs i inni). Wyjscie jest jedno :nie apele j/w Rybinskiego, do nie wiadomo kogo(ONI to maja w d–pie), tylko sami uczmy sie wszelkimi sposobami przedsiebiorczosci( Nie Kozminski bo to kuznia lemingow), SAMI , uczmy nasze dzieciaki, wnuki, sasiadow -wszyscy poza systemem!!! I jak bedziemy wyedukowani to po zalozeniu firmy kupimy sobie wlasciwy Rzad, a zydo- komuna zdechnie z braku funduszy ( brak niewolnikow)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

122063