25042018Nowości:
   |    Rejestracja

Czym jest pożyczka pod przewłaszczenie auta?


Stare przysłowie mówi, że pieniądze szczęścia nie dają jednak nie da się oprzeć wrażeniu, że znacznie ułatwiają życie. Najsilniej odczuwamy to, kiedy zaczyna ich brakować. Brak płynności finansowej to poważny problem nie tylko dla osób fizycznych ale również przedsiębiorców. Dla osób prowadzących działalność bardzo często może zakończyć się upadłością przedsiębiorstwa. Istnieją jednak sposoby aby zażegnać tego rodzaju kryzys.


Wielu przedsiębiorców w takim momencie decyduje się pożyczyć pieniądze z banku. Jednak dosyć często spotykają się z odmową banku. Najczęstszym powodem jest za niski scoring kredytowy w bankach lub – co gorsza – negatywna historia w Biurze Informacji Kredytowej czy Krajowym Rejestrze Długów. Każdej firmie to grozi i nie zawsze wynika to ze złych intencji, nieczystych interesów czy innego rodzaju działań. Czasami po prostu podjęte ryzyko okazało się nieopłacalne, a firma popadła w długi.

 

 

Czy dla takich firm nie ma ratunku?

 

Na szczęście sytuacja jest do odratowania, a jednym ze sposobów uzyskania niezbędnego wsparcia finansowego, jest tak zwana pożyczka pod przewłaszczenie auta. Na czym to polega i jakie są jej zasady postaramy się wyjaśnić w najprostszy sposób. Przedsiębiorca może uzyskać takie wsparcie finansowe pod warunkiem, że do czasu całkowitej spłaty kwoty pożyczki, współwłaścicielem jego auta pozostanie pożyczkodawca. Samochód jedynie zabezpiecza pożyczkę, jednak stale jest do Twojej dyspozycji, możesz korzystać z niego jak dotychczas, bez żadnych ograniczeń.

 

 

Samochód pozostaje Twój!

 

Decydując się na pożyczkę pod przewłaszczenie auta pożyczkobiorca nie traci pojazdu, pozostaje on jego własnością. Pożyczkodawca nie przerejestrowuje auta, wystarczającym zabezpieczeniem jest odpowiedni wpis do karty pojazdu i dowodu rejestracyjnego. Samochód może zostać utracony tylko w jednej sytuacji, gdy nie wywiązujesz się z postanowień umowy pożyczki. Jeśli raty pożyczki spłacane są uczciwie i terminowo nie ma obaw przed utratą auta, gwarancją są zapisy w umowie pożyczki.

 

 

Kto może skorzystać?

 

Oferta skierowana jest do posiadaczy aut prowadzących działalność gospodarczą. Aby uzyskać taką formę dodatkowego finansowania należy spełnić kilka warunków m.in. pojazd stanowiący zabezpieczenie pożyczki musi być samochodem osobowym, którego właścicielem jest jedna osoba, posiadający kartę pojazdu i dwa komplety kluczyków. Samochód może mieć maksymalnie 12 lat. Na pojeździe nie może być ustanowione jakiekolwiek inne zabezpieczenie. Dodatkowo warunkiem wypłaty pożyczki jest ubezpieczenie pojazdu OC/AC (AC może być sfinansowane z kwoty pożyczki).
Dzięki pożyczce pod zastaw samochodu przedsiębiorcy mają szansę na uratowanie swojej firmy kiedy bank odmówił im udzielenia kredytu. Należy pamiętać jednak, że przed każdym zawarciem umowy pożyczki należy dokładnie zapoznać się z jej warunkami. Szczegółowe warunki umowy pożyczki dostępne są tutaj.

Napisane przez:

Kontakt: kampanieonline

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

299906