28052018Nowości:
   |    Rejestracja

Czy PO zrealizowała w Polsce „scenariusz grecki”?


Po 8 latach rządów ekipy PO i PSL mamy gigantyczną dziurę budżetową (46 mld zł w tym roku i aż 54,6 mld zł w przyszłym), największe zadłużenie i dług publiczny w historii (oficjalnie ok. 1 bln zł, dług ukryty szacowany na 3 bln zł), podniesiony wiek emerytalny, podniesione wszystkie możliwe podatki, zlikwidowane wszystkie ulgi, zrabowane oszczędności emerytów z OFE, wyprzedany majątek narodowy. To, co pozostało to „chuj, dupa i kamieni kupa”, czyli czarny scenariusz grecki w dość zaawansowanej postaci.


Warto przypomnieć, że nie dalej jak kilkanaście tygodni temu Ewa Kopacz twierdziła, że Grecja stała się bankrutem bowiem jej rząd wydawał więcej, aniżeli był w stanie zarobić, przez co tworzył deficyt budżetowy wymuszający zaciąganie nowych kredytów. Co ciekawe – rząd Platformy Obywatelskiej przez ostatnich kilka lat postępował jota w jotę tak samo: również wydawał znacznie więcej, niż wynosiły wpływy do budżetu, przez co generował poważny deficyt budżetowy, który następnie zasypywał nowymi pożyczkami. Obecna (jeszcze) premier oraz jej ekipa z premedytacją powielali zatem „scenariusz grecki”, a później udawali przysłowiowego „Greka”.

Proste wyliczenie na bazie oficjalnych statystyk publikowanych przez Ministerstwo Finansów pokazuje, że skumulowany deficyt budżetowy 8-lecia rządów PO-PSL (lata 2008 – 2015) to 266,8 mld zł! O tyle rząd wydał więcej niż miał, posiłkując się głównie kredytami, które zwiększyły całkowite zadłużenie naszego kraju.

Jakby tego było mało rząd Ewy Kopacz zaplanował, że w przyszłym roku deficyt budżetowy wyniesie aż 54,6 mld zł! Rekordowy, najwyższy w historii deficyt przełoży się także na rekordowo wysokie potrzeby pożyczkowe brutto. Okazuje się, że aby związać koniec z końcem trzeba będzie pożyczyć gigantyczną kwotę 180 mld zł. Większość z tych pieniędzy pójdzie na rolowanie starych długów. Całkowite zadłużenie kraju (potrzeby pożyczkowe netto) mają się powiększyć o 73 mld zł. Spłata odsetek od długów zaciągniętych przez ekipę Tuska i Kopacz pochłonie kolejne 32 mld zł.

Ekipa Platformy Obywatelskiej straszyła nas Grecją. Patrząc jednak przez pryzmat jej dokonań z ostatnich 8 lat, ostrzeżenia odchodzącej ze stanowiska szefa rządu Ewy Kopacz można przyrównać do słów złodzieja, który ostrzega nas przed włamaniem, jakiego sam za chwilę dokona…

Źródło: Niewygodne.info.pl

Napisane przez:


Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 8 dla artykułu "Czy PO zrealizowała w Polsce „scenariusz grecki”?"

 1. gola.dupa.tuska napisał(a):

  Scenariusz grecki zrobił kwaśniewski, (zmiana zapisu w konstytucji na niekorzyść Polski a na korzyść jebanych hazarskich bankierów) a skurwiała p.o. postawiła tylko kropkę nad „i”.

 2. gola.dupa.tuska napisał(a):

  I tego właśnie Naród Polski nie zapomni temu jebanemu ruskiemu pijakowi

 3. pablo3 pablo3 napisał(a):

  tego wlasnie mozna sie bylo spodziewac po ostatnich rzadach, wiec to zadne zaskoczenie. chociaz trudno wyliczyc realne straty, bo powazne rozbicie gospodarki i przy tym roznych galezi przemyslu, jest takze strata, bo pozbawia wplywow do budzetu i zastrzyku srodkow dla obywateli. a tego nie da sie tak latwo wyliczyc. no coz, trudne zadanie przed PiS, ale tym bardziej maja szanse sie wykazac. i przede wszystkim scigac tych, ktordzy odpowiadaja za zlodziejska prywatyzacje, naszych wspolnotowych zasobow…

 4. lustrator napisał(a):

  o ile wiadomo to scenariusz grecki dopiero nasz czeka w wykonaniu PISua jak na razie nie ma podstaw do niepokoju.Polska ma doskonałe notowania i dług publiczny jedenz najnizszych w europieDo ksiag mlodziezy.

 5. lustrator napisał(a):

  PO zrealizowaniu wszystkich obietnic PISu bedziecie panowie musieli ..wyjechac.

 6. lustartor napisał(a):

  do grecji… tak bedzie troche lepiej.

 7. lustartor napisał(a):

  ale rowniez wtedy wam bedzie tam tez troche lepiej.My tu pozostaniemy i bedziemy dzwigac kraj z ruin,

 8. gola.dupa.tuska napisał(a):

  No….wielu będzie musiało wyjechać i to w pośpiechu żeby nie zapukał do nich prokurator lub seryjny samobójca. Do Grecji jednak nie wyjadą. Już prędzej do Moskwy albo do Izraela.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

269868