27052018Nowości:
   |    Rejestracja

Czeski rząd chce umożliwić noszenie broni palnej


Podczas gdy Unia Europejska robi co może aby ograniczyć mieszkańcom Europy dostęp do broni palnej, Czechy działają dokładnie na odwrót. Najpierw rząd zablokował unijne projekty ustaw, a teraz pracuje nad zmianą w konstytucji, aby mieszkańcy mogli swobodnie nosić broń palną przy sobie. Póki broń palna pozostaje nielegalna, nabyć ją można jedynie na czarnym rynku a tym samym, w oczach władzy, staniemy się przestępcami. W sytuacji kryzysowej, porządni nieuzbrojeni obywatele nie są w stanie nic zrobić aby obronić się przed agresorem. Twierdzenie, że w razie bezpośredniego zagrożenia życia zawsze możemy zadzwonić po policję jest równie absurdalne co konieczność wzywania straży pożarnej, gdy całe nasze mieszkanie stanie za chwilę w ogniu. W obu przypadkach pojawia się obowiązek szybkiego reagowania na sytuację.


W odpowiedzi na częste zamachy terrorystyczne, nie ważne czy w Stanach Zjednoczonych czy w Europie, zwykle wzywa się do ograniczenia dostępu do broni palnej. Mówi się, że broń zabija, lecz zabić można także nożem, widelcem, ołówkiem lub nawet kamieniem. Należałoby więc zakazać wszystkiego. Fakt jest jednak taki, że przedmioty same nie odbierają życia – robią to ludzie. Wystarczy więc, że w tłumie bezbronnych ludzi pojawi się ktoś, kto jest legalnym posiadaczem broni i wie jak zachować się w sytuacji kryzysowej. Przy pomocy broni palnej można nie tylko odebrać, ale także uratować życie wielu ludzi.

Zdaniem czeskiego rządu, to właśnie powszechny dostęp do broni palnej jest gwarantem bezpieczeństwa. Władze pracują nad zmianą konstytucji, aby umożliwić obywatelom Czech noszenie broni przy sobie. Projekt zmian ma pojawić się już za dwa miesiące.

„Ataki terrorystyczne, których jesteśmy świadkami w Europie Zachodniej i innych krajach, spowodowały wzrost obaw społeczeństwa dotyczących bezpieczeństwa. Możliwości organów państwowych, aby szybko i skutecznie zapobiegać wypadkom i różnym szkodom, są ograniczone w czasie tych ataków” – powiedział dla Radia Praga Minister Spraw Wewnętrznych, Milan Chovanec.

Czesi będą już wkrótce mogli nosić broń ze sobą, reagować na zagrożenia i bronić innych oraz siebie przed uzbrojonymi napastnikami. Zdaniem Milana Chovaneca, zmiany w konstytucji zapewnią obywatelom szybką i aktywną obronę przed zamachami terrorystycznymi. Jednocześnie przewiduje się zaostrzenie przepisów poprzez częstsze sprawdzanie umiejętności strzeleckich i znajomości przepisów bezpieczeństwa obywateli.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Cnsnews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Napisane przez:


Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Czeski rząd chce umożliwić noszenie broni palnej"

  1. Rolnik ze slaska napisał(a):

    No i brawo, widać że nasi sąsiedzi z południa mają coś w główach a nie są wyprani przez UE. Zastanawiam się czy nie przeprowadzić się tam z rodziną. Jest nasz ok. 38 milionów gdyby chociaż połowa z nas miała broń i przedewszystkim umiała się z nią bezpiecznie obchodzić i potrafiła przynajmniej dostatecznie strzelać na strzelnicy to byli byśmy państwem z ponad 15 milionową armią – to moglibyśmy stawić opór atakom terorystycznym nawet kilka tygodni a może nawet miesięcy. Rozproszenie broni i amunicji jest najgorszym z możliwych scenariusy dla agresora. Magazyny z bronią i amunicją można zniszczyć prościej. Broń zabija, zabijają również pijani kierowcy, setki dzieci i dorośli giną pod kołami lub w autach a z broni palnej ginie kilka osób w ciągu kilku lat i to głównie w wyniku samopostrzelenia się czy akcji policyjnych. Sam strach przestępcy że ofiara może być uzbrojona lub świadek przestępstwa może mieć gloka w kieszeni stanowi wystarczające zniechęcenie do pomysłu przestępstwa. Aktualnie jesteśmy najbardziej rozbrojonym krajem w Europie – dlaczego się pytam. Dlaczego w Polsce nie ma polityków którym zależy na bezpieczeństwie obywateli.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

297988