21042018Nowości:
   |    Rejestracja

Cressida Dick – postrach przestępców


Po raz pierwszy w 188-letniej historii brytyjskiego Scotland Yardu tym najważniejszym na Wyspach Brytyjskich biurem policyjnym będzie kierować kobieta. To Cressida Dick, która w konkursie na szefa Scotland Yardu pokonała trójkę innych oficerów policyjnych. To jeden z trudniejszych okresów dla brytyjskiej policji.


cressida-dick

Cressida Dick, której zwycięstwo w wyścigu do fotela szefa policji zaskoczyło bezwzględnie wszystkie media w Zjednoczonym Królestwie przejmuje dowodzenie w wyjątkowo trudnym okresie. Przede wszystkim Wielka Brytania przygotowuje się do wyjścia z Unii Europejskiej, co znacznie zwiększyło ilość przestępstw związanych z dyskryminacją na tle narodowowściowym i językowym. Szczególnie zagrożeni są tutaj Polacy, co – zgodnie z jej deklaracją z czasu konkursu – ma się zmienić.

Ale to nie wszystko – obecnie Londyn i największe brytyjskie miasta stoją w obliczu zagrożenia terrorystycznego, które było niższe nawet wtedy, kiedy z Wielką Brytanią walczyła o wolność północnoirlandzka IRA przygotowując regularnie zamachy na „okupantów Irlandii”. Jest jeszcze jedna trudność, prrzed którą w najbliższym czasie staną brytyjscy policjanci. To zapowiedziane duże cięcia wydatków na policję, które jeszcze w tym roku brawurowo chce przeprowadzić rząd Theresy May.

– Jestem zachwycona i zaszczycona. To dla mnie wielka szansa, ale i wielka odpowiedzialność. Czekam z niecierpliwością na to, by chronić i służyć londyńczykom oraz pracować ze wspaniałymi kobietami i mężczyznami w szeregach Met Police – skomentowała Dick chwilę po swojej nominacji. – Dziękuję wszystkim, którzy mnie uczyli oraz wspierali przez cały czas.

Na stanowisku zastąpi odwołanego właśnie sir Bernarda Hogan-Howe, zaś jej roczna pensja wyniesie 270 tys. funtów rocznie. W przeszłości Cressida Dick zajmowała kierownicze stanowisko w departamencie związanym z walką z terroryzmem. W konkursie na szefa Scotland Yardu pokonała zaś m.in. obecnego szefa antyterrorystów z Met Office Marka Rowleya, szefa policji w Essex Stephena Kavanagha oraz Sarę Thornton, szefową National Police Chiefs’ Council.

Niedługo po nominacji na biurko Dick trafił list gratulacyjny od Sadiq Khana, burmistrza Londynu.

– W imieniu wszystkich londyńczyków ciepło witam Cressidę w nowej roli i czekam na możliwość współpracy z nią, aby stolica była bezpieczniejsza – wyjaśnił Sadiq Khan.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

300413