23052018Nowości:
   |    Rejestracja

Ciągłe wzdęcia i niestrawność? Jest na to naturalny sposób!


Z biegiem lat organizm zaczyna nieco inaczej funkcjonować. Wraz z wiekiem metabolizm i to jak trawimy nieco spowalnia. Pojawiają się niepokojące obawy niestrawności jak zgaga, wzdęcia czy nadkwaśność. Mogą je pogorszyć stres, niewyspanie, zmęczenie czy zła dieta. Jednak od wieków znamy wiele sposobów by łagodzić dolegliwości ze strony układu pokarmowego.


Wzdęcia i nadkwaśność

Wzdęcia i nadkwaśność to objawy, które dotykają co raz młodszych ludzi. Wiadomo, że z wiekiem wszystkie nasze organy potrzebują dodatkowego wsparcia jakie może zapewnić odpowiednia dieta, ale również napary i oleje ziołowe. U młodszych osób problemy z trawieniem mogą pojawiać się w związku ze zwiększonym tempem życia, stresem, niewłaściwym odżywianiem.

Wzdęcia pojawiają się kiedy nasze jelita nie pracują prawidłowo. Treść przebywa bardzo długą drogę od momentu opuszczenia żołądka, aż do końcowego odcinka jelita sukcesywnie przesuwana przez odpowiednie mięśnie tego odcinka przewodu pokarmowego. Jeśli napięcie mięśni jest zbyt niskie, a jelita przez to zbyt leniwe wtedy to co zalega na każdym ich odcinku fermentuje i pojawiają się gazy. Czujemy się wtedy jak baloniki, a często towarzyszy temu nadmierne oddawanie wiatrów. Rozwiązaniem może być preparat zawierający w składzie Ubiorek gorzki. Jest to zioło, które pobudza motorykę całego układu trawiennego. Dodatkowo wyciąg z owoców kminku skutecznie zapobiega gromadzeniu się gazów.

Nadkwaśność natomiast związana jest z wyższym odcinkiem układu trawienia. W naszych żołądkach znajduje się silnie rozcieńczony kwas solny, który inicjuje wstępne trawienie wszystkiego co zjemy. Ściany żołądka pokryte są nabłonkiem, a ten śluzem, który skutecznie chroni go przed szkodliwym działaniem kwasu. Pomiędzy żołądkiem a przełykiem znajduje się jeszcze bardzo silny mięsień, który zamykając przełyk nie pozwala by treść cofała się z żołądka w górę. Jeśli mięsień ten jest osłabiony mówimy wtedy o występowaniu refluksu. Wtedy też kwas żołądkowy może przedostawać się w górę przełyku podrażniając jego ściany, które niestety nie są przystosowane do radzenia sobie z tego rodzaju substancją i pojawia się zgaga i uczucie pieczenia. Aby chronić śluzówkę żołądka zaleca się wyciąg z korzenia lukrecji, natomiast Glistnik jaskółcze ziele może pomóc w pobudzeniu żołądka do szybszego opróżniania.

Co na przejedzenie?

Czasem po prostu ciężko się powstrzymać. Czy to w okresie świątecznym czy przy okazji rodzinnych spotkań kiedy stół przepełniony jest smakołykami jemy aż zabraknie nam sił by sięgnąć po kolejną porcję. Wtedy tez najczęściej na stole nie pojawiają się dietetyczne przekąski, ale tłuste mięsa, ciężkie kapusty czy wypełnione majonezem sałatki ziemniaczane. Nie od dziś wiadomo, że nośnikiem smaku jest właśnie tłuszcz, dlatego wszystko co zawiera go dużo smakuje wyjątkowo. Trudno sobie odmówić mimo, że wiemy że lata już nie te i następnego dnia będziemy odczuwać skutki obżarstwa. Ale przecież warto!

Wzdęcia i gazy po każdym posiłku – jak sobie z tym radzić?

Ze złymi stronami przejedzenia radzono sobie już od wieków preparatami ziołowymi. Taki arcydzięgiel zwany niegdyś Zielem Ducha Świętego to wyjątkowy lek na dolegliwości układu trawienia. Posiada właściwości rozkurczające, ale też wspomaga motorykę układu trawienia. Żołądek szybciej się opróżnia, a jelita lepiej pracują. Koi również nerwy, wykazuje działanie antyseptyczne i dezodoryzujące.

Nasze babcie często na problemy z żołądkiem stosowały na przykład rumianek i miętę. Pierwszy pobudza jelita do pracy i działa przeciwzapalnie. Mięta zaś łagodzi ból, ogranicza wzdęcia jakie mogą się pojawić w związku z problemami z trawieniem, ale również działa pozytywnie na pojawiające się kolki.

 

Warto chronić wątrobę

Dbając o układ trawienny nie należy zapominać o bardzo ważnej roli wątroby i wytwarzanej przez nią żółci, która jest niezbędna w procesie trawienia tłuszczy. Wątroba produkuje enzym, który następnie kumulowany jest w woreczku żółciowym. Enzym ten pozwala na rozkładanie tłuszczy do prostszej postaci. Dzięki temu do naszego organizmu trafia wiele niezbędnych składników odżywczych. Jeśli wątroba nie pracuje prawidłowo, zaburza to funkcjonowanie całego organizmu. Owoce ostropestu plamistego wykazują pozytywne działanie na komórki wątroby. Wspomagają jej regenerację i prawidłowe funkcjonowanie.

 

Lek na wzdęcia i gazy

Aby jak najlepiej zadbać o cały układ trawienny warto zwrócić się ku preparatom złożonym. Ponieważ w przypadku problemów z trawieniem występuje szereg objawów jak nadkwaśność, wzdęcia czy kolki trzeba działać kompleksowo. Pozytywne działanie mają właśnie wyciągi z ziół, szczególnie kiedy w jednym preparacie znajdują się wyciągi wspomagające każdy odcinek układu trawienia. Takim preparatem złożonym jest na przykład lek Iberogast, który w swoim składzie zwiera aż 9 ziół, a pośród nich rumianek, mięte, owoce kminku, ubiorek gorzki czy arcydzięgiel. Oczywiście przed skorzystaniem z jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą oraz zapoznać się z treścią ulotki.

Źródło danych: http://www.iberogast.pl/pl/twoje-dolegliwosci/

Napisane przez:

Kontakt: kampanieonline

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

301796