17072018Nowości:
   |    Rejestracja

Chiński gigant inwestuje w Polsce


Chiński producent maszyn budowlanych – dziesiąty w świecie – wybrał Polskę na siedzibę swojej nowej fabryki oraz centralę na Europę, która będzie od teraz w Warszawie.


liugong-1

Chiński producent przeniósł do Warszawy swoją siedzibę główną w Europie, uruchomił w naszym kraju nową linię produkcyjną, a także otworzył Centrum Badawczo–Rozwojowe Maszyn Budowlanych i Europejskie Centrum Dystrybucji Części w Stalowej Woli.

– Chińskie inwestycje w Polsce są coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Na takich przedsięwzięciach Polsce najbardziej zależy. Pomagają one budować w naszym kraju nowoczesną gospodarkę opartą na wiedzy – powiedział wczoraj wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby LiuGong Machinery w Polsce. – Cieszymy się, że firmy takie jak LiuGong, coraz częściej decydują się przenieść swoją działalność do Polski. Państwa firma to pierwszy wielki chiński koncern, który na to się zdecydował. To wyraz szczerości Waszych intencji i potwierdzenie wieloletniego zaangażowania na polskim rynku.

Firma LiuGong jest dziesiątym co do wielkości producentem maszyn budowlanych na świecie. Zatrudnia ponad 19 tys. pracowników, posiada 24 zakłady produkcyjne, około 2650 punktów sprzedaży i 380 dealerów. W Polsce spółka obecna jest od 2011r i zatrudnia ponad 1200 osób.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

309702