18072018Nowości:
   |    Rejestracja

Chaos na Ukrainie


W nocy z wtorku na środę ostrzelany został polski konsulat w Łucku na Ukrainie. Incydent ten odbił się szerokim echem w polskich mediach. Strzelano z granatnika. Nikomu na szczęście nic się nie stało.


konsulat

 

Zdarzenie to moim zdaniem mieści się w szeroko pojętej kategorii banderyzmu i typowego dla dzisiejszej Ukrainy bezhołowia. To kolejna odsłona z serii incydentów, dla których wspólne motto brzmi – „śmierć Lachom”. Zachodnia Ukraina, szczególnie po tzw. „Majdanie”, znalazła się pod wpływem tajemniczego czynnika, niedostrzeganego przez tamtejsze władze oraz niezrozumiałego przez polski rząd. Czynnik ten wprawił w nastrój „patriotycznego” podniecenia ukraińską młodzież oraz starców spod znaku SS Galizien. Czynnik ten zwie się ukraińskim szowinizmem. Nie może on istnieć bez wroga, którym tymczasowo stali się ukraińscy Rosjanie, jednak dyżurnym wrogiem zawsze byli i będą Polacy. Nikt rozsądny nie ma prawa w to wątpić, a dowodów nie trzeba daleko szukać. Wystarczy udać się na pierwszą lepszą ukraińska manifestację „patriotyczną”, gdzie bez trudu można spotkać ludzi spod czerwono-czarnych barw, pogrobowców Stepana Bandery, inspiratora rzezi naszych rodaków.

 

Polskie media, zarówno rządowe, jak i komercyjne, stanęły murem za Ukraińcami, rutynowo zrzucającymi winę na Rosjan. Gdy tylko dowiedziałem się o ataku na konsulat wiedziałem już co usłyszę w telewizji. Antyrosyjska i ukrainofilska narracja zjednoczyła dwa wydawałoby się skrajnie wrogie obozy: pisowski i TVN-owski. Bezkrytyczny stosunek do okłamujących nas w żywe oczy urzędników ukraińskich stał się oficjalną linią medialną, jednoczącą ponad podziałami media oraz partie głównego nurtu. Nie pierwszy raz przyszło mi pisać o znieważaniu Polaków i polskich miejsc pamięci u południowo-wschodnich sąsiadów i szkoda mi słów na opisywanie oficjalnej propagandy płynącej z ekranu telewizora. Kto ma interes w okłamywaniu nas, co do faktycznych intencji Ukraińców? W kim upatruje zbawienia PiS? Kto jest właścicielem TVN? Jeśli ktoś nie wie, to spieszę z odpowiedzią. Nasi „przyjaciele” zza oceanu. Amerykańskie media i proamerykańska władza struga idiotów z własnych obywateli, aby przypodobać się wielkiemu bratu. Smutna to prawda.

 

Rzecznicy rosyjskiego sprawstwa zamachu na konsulat oraz innych incydentów z nienawiścią do Polaków w tle, niech najpierw pokażą dowody. Dorabiane na siłę pseudo fakty się nie liczą. Nie liczą się też dla mnie słowa Ukraińców, za wszelką cenę starających się wybielić w oczach świata. Twardych dowodów brak, za to jest mnóstwo poszlak, wskazujących na rozbrykane towarzystwo majdanowców, wyżywających się na polskich nekropoliach, w bezsilnej frustracji wywołanej biedą i chaosem w ich kraju. Państwo ukraińskie stało się niewydolne do granic możliwości. Nie są w stanie zapanować nad separatystami na wschodzie kraju, nie są w stanie namierzyć sprawców dewastacji polskich obiektów, nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa polskim placówkom dyplomatycznym. Czy rosyjska agentura jest na Ukrainie aż tak silna, że robi co chce i gra tamtejszym służbom na nosie? Strzał z granatnika w konsulat, to nie jest błahostka i jeśli cała sprawa znowu rozejdzie się po kościach, będzie to niesłychaną hańbą dla polityków pozwalających opluwać własny naród. W tym całym chaosie dziwi mnie beztroska polskich włodarzy, odwiedzających Ukrainę i snujących wielkie plany skolonizowania naszych ziem przez tamtejszą ludność. Komorowski dostał tam jajem w dużo bardziej sprzyjających nam czasach. Prezydent Duda niech tam lepiej nie jeździ, bo kto wie do czego nasi „przyjaciele” mogą się posunąć.

 

Na zakończenie postscriptum. Niech nikt mnie źle nie zrozumie. Nie mam nic przeciwko zwyczajnym Ukraińcom, którzy stanowią zapewne większość tego narodu. Aktualna sytuacja ich kraju i odradzające się w nim zbrodnicze ideologie budzą jednak niepokój. Skoro nie chcemy wpuszczać do kraju Syryjczyków, w obawie, aby w ich tłumie nie ukryli się terroryści to dlaczego nie stosujemy tych samych kryteriów odnośnie innych nacji? Antypolskie tradycje na Ukrainie istniały i istnieją, nie da się temu zaprzeczyć, ani zakrzyczeć prawdy medialnymi mrzonkami. Dobre relacje można budować tylko na prawdzie i wzajemnym szacunku. Myślę, że w tej kwestii wina leży jednak bardziej po stronie ukraińskiej niż naszej.

Napisane przez:


Działacz społeczny i polityczny. Członek władz naczelnych Ligi Obrony Suwerenności. Współpracownik kwartalnika "Polski Szaniec" oraz biuletynu "Patriota". Członek Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy.

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 5 dla artykułu "Chaos na Ukrainie"

 1. pablo3 pablo3 napisał(a):

  Panie Jaroslawie, nie podoba mi się, ze z góry Pan wskazuje winnych jako strone ukrainska. podobnie jak było z banderowskim nacjonalizmem, który został ufundowany przez Niemcow (jeszcze austriackich), a potem wyszkolony przez nazistów, a ostatecznie prawdopodobnie wyzyskany przez Sowietow w celach strategicznych, to być może spotykamy się z taka sytuacja i teraz. owszem, to Ukraincy atakują, ale kto ich do tego popchnal tym razem, to zapewne nawet oni sami nie wiedza. problem ukraiński polega na tym, ze nie maja jakichś szczytnych i bogatych tradycji państwowych a ich kultura zdziczala i wpadla pod wpływy moskiewsko-mongolskie. może, gdyby zachodni Ukraincy zawiązali jakas unie personalna z Bialorusia, to sytuacja ulegnie tam diametralnej poprawie. Ukraincy potrzebują silnej reki, która zaprowadzi tam porządek, inaczej Ukraina będzie międzynarodowym domem publicznym, nawiedzanym przez największe szumowiny z całego swiata. bo raczej nie ma wątpliwości, ze Wschod Ukrainy już zdecydowal, ze preferuje związek z Rosja, a ktoz wie czy jeszcze kilka innych wschodnich regionow nie zdecyduje się na taki krok? oligarchowie ukraińscy to przecież wciąż marionetki w rosyjskich rekach, nawet jeśli im się wydaje, ze urwa się z moskiewskiej smyczy.

 2. gola.dupa.tuska.folksdojcza napisał(a):

  UKRAINY NIGDY NIE BYŁO, NIE MA I NIE BĘDZIE.

  • Zenek napisał(a):

   Pobudka Goły! Pobudka! Kup sobie mapę młodszą niż 20-letnią i rzuć na nią okiem.
   Potem ją podeślij swojemu kumplowi na Kremlu żeby mu się już więcej granice nie myliły.

 3. Zenek napisał(a):

  A myślisz pan że kto stworzył ten ukraiński nacjonalizm? Nie Rosja i Niemcy? Litości…
  I myślisz pan że Rosja nim nie manipuluje? Pańska naiwność poraża.
  No i powiedz mi pan drogi panie kto organizuje i opłaca antyukraińskie protesty „Polaków” na Ukrainie? Polacy? Ukraińcy? Poważnine…? Wogóle to słyszał pan o demonstracja „ukraińskich Polaków”?
  Przecież ci „Polacy” ani słowa po polsku nie mówią, ani nawet nie wiedzą dobrze gdzie Polska leży. Wiedzą jedynie gdzie jest budka z piwem i kto im kasę na to piwo daje po protestach.
  Jeżeli taka jest pańska wiedza drogi panie Gryń o Ukrainie i o nie manipulowaniu Rosji wszystkim co się na tej Ukrainie dzieje to radzę jedno – przynajmniej przestać pisać publicznie.
  W przeciwnym wypadku zaczniemy się zastanawiać skąd pan tak naprawdę pisze.

 4. gola.dupa.tuska.folksdojcza napisał(a):

  Trzeba było reka w ręke z putinem rozebrać to bandrowską dzicz na czynniki pierwsze i dzis byłoby pozamiatane. No ale kapelusze z pejsami maja inne plany co do durnych polaczków.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

302261