22052018Nowości:
   |    Rejestracja

Cameron chce się pozbyć Polaków z Wysp


Podczas szczytu w Brukseli, premier Wielkiej Brytanii David Cameron, określił „wielkim błędem” otwarcie granic dla Polaków i obywateli pozostałych krajów – przyjętych do Unii Europejskiej 9 lat temu. – Poprzedni rząd popełnił błąd dając nieograniczony, natychmiastowy dostęp do brytyjskiego rynku pracy Polsce, Węgrom i innym krajom – mówił. Tylko część polityków UE publicznie deklaruje swoje oburzenie słowami Camerona


– Uważam, że powinniśmy wyciągnąć wnioski z historii. Myślę, że błąd popełnił poprzedni rząd, dając nieograniczony, natychmiastowy dostęp do brytyjskiego rynku pracy Polsce, Węgrom i innym krajom bałtyckim za jednym razem. To był ogromny błąd – powiedział Cameron w czasie ostatniego szczytu UE. – Ludzie nie przewidzieli, że półtora miliona ludzi przemieści się w Europie, ponieważ takie kroki zostały podjęte – podkreślił.

Zdaniem premiera WB – z perspektywy otwarcia granic od 2014 r. dla Rumunów i Bułgarów – zmianie ulec powinny zasady poruszania się na europejskim rynku pracy. – Jest wolność przepływu ludności, żeby przyjechać i podjąć pracę. Nie ma wolności przepływu ludności, żeby przyjechać i żądać – zwracał uwagę podczas wystąpienia.

Cameron podkreślał jednak głównie problem skali migracji i zapowiedział, że jeśli zasady jej dotyczące nie ulegną zmianie, WB zawetuje rozszerzenie UE o kolejne państwa. – Celem naszym musi być przywrócenie zasady swobodnego przepływu ludzi do rozsądnego kształtu – podkreślał Cameron.

Jak ten rozsądny kształt ma wyglądać po planowanych zmianach nie wyjaśnił.

Premier zwrócił również uwagę na skutki, jakie może wywołać przyłączenie do Unii krajów takich jak Serbia i Albania. – Jeśli pewnego dnia przyjmiemy kraje jak Serbia i Albania, musimy znaleźć sposób na spowolnienie dostępu każdego z nich do rynków dopóki nie upewnimy się, że nie spowoduje to ogromnej migracji – przestrzegał.

Krytyka Camerona

Wicepremier Nick Clegg skrytykował słowa Camerona i podkreślił, że ograniczenie dostępu imigrantów do świadczeń w WB jest wystarczającym środkiem do uporania się z problemami związanymi z masową migracją.

Z kolei prezydent Bułgarii, Rosen Plewnelijew w reakcji na słowa Camerona powiedział, że premier WB swoimi wypowiedziami i planami ryzykuje doprowadzeniem do międzynarodowej izolacji WB. W wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Observer” Plewnelijew zwrócił uwagę, że Cameron idzie na ustępstwa wobec nacjonalistów.

W ostatnim czasie bowiem wzrosło poparcie dla antyimigracyjnej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP).
Paweł Kowal: praca Polaków zwiększa brytyjskie – a nie polskie – PKB

W związku ze słowami premiera Camerona, europoseł Paweł Kowal („Polska Razem Jarosława Gowina”) wystosował list, którego fragmenty publikujemy poniżej.

„Bardzo chciałbym, żeby zamiast powtarzać krytykę pod adresem Polaków zechciał im Pan złożyć życzenia świąteczne – pisze Kowal. „Gdy mówi Pan, że otwarcie brytyjskiego rynku dla Polaków było „pomyłką”, uderza Pan nie tylko w ich godność – i to nie pierwszy raz”.

„Wiele badań pokazuje, że na Wyspy trafiają ci najzdolniejsi, najbardziej mobilni, żądni sukcesu. Mógłby się Pan cieszyć, że dzięki tym ludziom Pański kraj staje się jeszcze bardziej zamożny i bardziej konkurencyjny” – podkreśla Kowal i dodaje, że dzięki pracy Polaków zwiększa się brytyjskie – a nie polskie – PKB.

Szacuje się, że w kolejnych 7 latach Polacy zwiększą PKB o 63,7 mld euro. „O tyle mniej będzie miał mój kraj. Niech nie mówi więc Pan, że „popełniliście błąd” – komentuje europoseł.

„Proszę zrozumieć, wyjazdy Polaków za chlebem i lepszą przyszłością nigdy w historii nie były pozbawione dramatu rozłączonych rodzin. Prawda jest jednak taka, że Polacy – i potwierdzają to badania – są cenionymi pracownikami, respektującymi tradycje kraju, w którym działają. W tym sensie jestem z nich dumny. W latach 2004-2009 ponad pół miliona Polaków, którzy wyjechali do Wielkiej Brytanii, powiększyli PKB Albionu o 0,38 proc” – czytamy w liście Pawła Kowala.

Spór o imigrację w brytyjskim rządzie

Brytyjscy konserwatyści wysuwają pomysł limitowania imigracji. Ich liberalni koalicjanci nie chcą z kolei o tym słyszeć. Liberalny minister gospodarki Vince Cable powiedział BBC, że byłoby to „nielegalne i niewykonalne”.

Vince Cable podkreślił, że Torysi popadli w panikę z powodu rosnących notowań antyunijnej i antyimigracyjnej Partii Niepodległości UKIP. Wmówili też sobie, że Wielka Brytania padnie ofiarą niekontrolowanej inwazji Rumunów i Bułgarów, którzy od Nowego Roku uzyskają prawo do pracy i osiedlania się gdzie chcą na terenie Unii.

– Odpowiedzialnością polityków w sytuacji, kiedy ludzie zaczynają się bać, jest ich uspokoić i podać fakty, a nie popadać w panikę i chwytać się szkodliwych, populistycznych środków – powiedział liberalny minister imigranci dają gospodarce o wiele więcej w postaci podatków, niż odbierają w zasiłkach. I zapewnił: „Wszystko wskazuje na to, że wschodnioeuropejscy imigranci dają gospodarce o wiele więcej w postaci podatków, niż odbierają w zasiłkach”.

Jego konserwatywny kolega, minister pracy i spraw socjalnych Iain Duncan Smith napisał jednak w gazecie niedzielnej „The Sunday Telegraph”, że „turystyka zasiłkowa” to realne zagrożenie.

Rząd w Londynie ustalił właśnie obostrzone kryteria przyznawania zasiłków imigrantom i 3-miesięczną kwarantannę, zanim będą mogli w ogóle podjąć starania o zapomogi. Dotyczy to nie tylko Rumunów i Bułgarów, lecz wszystkich obywateli Unii, w tym Polaków.

1 maja 2004 roku w ramach czwartego – największego w historii – rozszerzenia UE, krajami członkowskimi stały się: Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Malta oraz Cypr.

źródło: WP.PL

Napisane przez:


Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 52 dla artykułu "Cameron chce się pozbyć Polaków z Wysp"

 1. emigrant zarobkowy napisał(a):

  Zgdzam się z Camerinem w 100% ! Powinni szybko zamknąć granice dla wszelkich emigrantów z europy wschodniej szczególnie z Polski i wpuścić więcej z afryki i z indii oraz z pakistanu. Polakom powinni zamknąć granice także niemcy bo Polacy powinni w końcu zrobić porządek we własnym kraju a nie pracować jak murzyni czy hindusi za psie pieniądze czy być poniewierani jak bezpaństwowcy.

  • ArturZ napisał(a):

   Takich bredni dawno nie czytalem. To doskonaly pomysl na uwalenie Polski i UK. Arabscy i nigeryjscy pracownicy zamiast polskich – to uwali Anglie. A powrot 1,5 mln bezrobotnych do Polski uwali nasz kraj.
   Kto nie usi nie wyjezdza, kto chce wyjechac by pracowac uczciwie – powinien miec prawo.

  • Sceptissimus napisał(a):

   Ma Pan absolutną rację, zwłaszcza w pierwszej części swojej wypowiedzi. Po to powstawały państwa narodowe, by organizować warunki do życia własnym a nie obcym obywatelom. Te narodowe państwa na przestrzeni dziejów wypracowały sobie swój własny poziom i styl życia. O ile niewielki procentowo udział obcych (zwłaszcza, jeżeli wykazują skłonności asymilacyjne), nie musi stwarzać zagrożenia dla miejscowych – o tyle ich większa ilość takie zagrożenie stanowi. Smieszne są argumentacje w rodzaju: „znakomite grono brytyjczykow Nas zatrudniajacych jest ogromnie zadowolone z naszej pracy.”
   Pewnie, że tak. Tani niewolnik – dobry niewolnik, tyle że owo „znakomite grono” nie rozstrzyga (w każdym razie nie powinno rozstrzygać) o losach państwa.
   W konkretnym brytyjskim przypadku, ci wszyscy „kolorowi” często i gęsto przybywają z dawnych kolonii. I to jest OK. Jak się przez wieki ssało cudzą krew, to nie dziwota że obecnie zbiera się na wymioty…

  • AlexSailor napisał(a):

   Zwrócę Panu uwagę, że zasada „im gorzej, tym lepiej” nie sprawdza się.
   Osłabienie potencjału polskiego jako całości przez utrącenie możliwości jego ekspansji w Wielkiej Brytanii jest szkodliwe dla interesów narodu i przyszłego państwa polskiego.
   Nie ma żadnych przeszkód, by Polacy w wielkiej Brytanii, lub gdziekolwiek się znajdą, wspierali się wzajemnie i osiągali wpływy, majątek i pozycje porównywalne do innych narodów, ze szczególnym uwzględnieniem jednego.
   Obecnie polscy myśliciele odkryli, ustalili, zdefiniowali i w zasadzie udowodnili, kto nam te wszystkie nieszczęścia przez stulecia robi, i gdzie splatają się nitki interesów, gdzie zapadają decyzje, i przede wszystkim jaki interes jest realizowany na nieszczęściu i zwłokach Polski i Polaków.
   Teraz, uzbrojeni w tą wiedzę, jesteśmy silniejsi 100X bardziej, niż wynika to z naszej słabości materialnej i państwowej.
   Jest kwestią czasu, jeśli nie damy się znowu przystrzyc, odbudowanie potęgi Polski i Narodu Polskiego.
   Dlatego musimy przede wszystkim wspierać interes Polaków jako jednostek i rodzin, poza uświadomieniem im ich polskości, nawet kosztem interesu kast rządzącej w Polsce.

  • karolina napisał(a):

   haha to jest zart jakis. Polacy maja porzadek robic w swoim kraju? Od tego jest rzad a nie spolecznosc. Nie uwazam ze w Anglii pracuje jak murzyn za psie pieniadze. Zarabiam najnizsza krajowa ale stac mnie na utrzymanie i jestem w stanie odlozyc pieniadze, w Poslce odkladaly by mi siew jedynie dlugi i nie utrzymalabym sie wynajmujac mieszkanie. O ile byloby mnie na nie stac i oplaty. Nigdy nie czulam sie tutaj poniewierana. W kazdym miejscu pracy czulam sie sznowana.

 2. robhood robhood napisał(a):

  gadki szmatki pod publike aby sie jej przylasic i przypodobac…
  znakomite grono brytyjczykow Nas zatrudniajacych jest ogromnie zadowolone z naszej pracy.
  zostawiamy w UK ogromne pieniadze w postaci podatkow i oplat roznej masci…
  nakrecamy sama swoja obecnoscia Ich ekonomie….
  smiem twierdzic, ze gdyby Nas tu nie bylo Krolestwo mialoby potezne klopoty gospodarcze i finansowe porownywalne z hiszpania czy irlandia….
  Lepiej niech Nas nie denerwuje i sie nie czepia, bo odplyniemy kolejnymi falami do francji lub niderlandow [najblizej] albo tam gdzie Nas zechca….jest Nas tu tak duzo bo cwani jestesmy i nie w ciemie bici z powodu funta, ktory jest obecnie jedna z najlepszych walut tego swiata w przeliczeniu na zlote…
  beda Brytyjczycy problemy Nam robic to w ciagu roku przekonaja sie ze popelniaja samoboja dla swojej gospodarki….

  • Kula Lis 62 napisał(a):

   We Francyji, (b. duże bezrobocie!), Niderlandach, Danii, Belgii, a także w Niemczech będą mieli was zmywakowców głęboko w dupie, Bułgarzy, Rumuni są o połowę tańsi, biorą robotę za 3-5 ojro i nie żądają mieszkań, socjalu. UK dobrze robi, pozbywając się wiecznych nierobów, liczących tylko na socjal, nie mających żadnego zawodu, tylko wymagania, za to tylko, że tam istnieją. Fachowcy z konkretnym zawodem, nie mają problemów, ich ta ustawa nie dotyczy. Ja mam propozycje, które odrzucam, emerytura zagraniczna mi wystarcza jak i Małżonki. Fachowcy od turbin gazowych, parowych, turobodoładowarek okrętowych, silników okrętowych, etc… , jakim jestem w mym nawet wieku są poszukiwani..

   • ArturZ napisał(a):

    Jak sie poznaja na rumunskiej „jakosci” to beda wiedzieli, kogo docenic. Nie wszystko co tanie sie oplaca.

    • Kula Lis 62 napisał(a):

     A jaka to jakość potrzebna na tzw. zmywaku? widlaku? w Tesco?, czy do podcierania dup, pracy w sortowniach śmieci, na polach i szklarniach Holandii, piekarniach, czy pakowaniu towarów? etc….? Na kierownicze od foremana, supervisora, superintendenta, inne stanowiska mają swoich.

     • ArturZ napisał(a):

      Procesy demograficzne sa nieublagane. Niedlugo to i na foremana zabraknie swoich, a na emerytury starych Anglikow ktos robic musi.

     • Marcin napisał(a):

      No ty hyba juz wiesz jak dupy podcierac,w calej europie ,ty foremanie ty…!

   • Max Otto von Stirlitz napisał(a):

    Mr. Pan Kula Lis 62
    Nie ma pan rzetelnych informacji dotyczacych realnej sytuacji Polaköw zaröwno u krölowej Elki jak i tez u pieknej Niemki Andzeli.
    Z calym szacunkiem , lubie czytac panskie komentarze , a tutaj pudlo w godz 20:33 i pudlo 2— godz. 22:56.
    Wesolych Swiat i Bozego Narodzenia .
    Max.

   • robhood robhood napisał(a):

    poplynalem na emocjach Lisie….czuje ze po za Anglia nie ma za bardzo miejsca dla Nas….procz germanii moze…
    oczywiscie jest tutaj procent cwaniakow z nad wisly co siedzi na benefitach…sam takich znam….jednak przygniatajaca wiekszosc codziennie sie podrywa rano, niezaleznie od tego co i gdzie robia i idzie pracowac, bo pachna Nam funty…
    bola slowa o Polakach po prostu, poniewaz widzimy cale rzesze angielskich, muzulmanskich i commonwelt’skich nierobow [ najbardziej zauwazalne jak mysle jest to w Londynie ] siedzacych na zasilkach i cale dnie spedzajacych na ulicach. ale to jest temat tabu, o tym nie mozna mowic bo bedziesz okrzykniety rasista…
    z drugiej strony Ci ludzie do niewielu prac sie nadaja ze wzgledu na brak sensownego doswiadczenia w pracy i wyksztalcenia…nie dotyczy to wszystkich oczywiscie…jest to jednak znaczna wiekszosc zamieszkujaca londyn…
    mnie to malo rusza…kazdy robi co chce…
    bola mnie tylko puste, durne slowa camerona i regularne co jakis czas opluwanie Nas w ichnich brukowcach…

    • Kula Lis 62 napisał(a):

     Już także, nie, wiem coś o tym. Zanim dostaniesz pracę obowiązkowo kurs niemieckiego, no i podwójny paszport. Fakt, siedzisz wtedy na socjalu, 700 ojro na dwoje, + mieszkanie, opłaty, bilety do kina, na pływalnię, do teatru, 50% zniżka na komunikację, choć kolorowi, ze strachu przed nimi dostają więcej, lecz to wszystko do czasu. Holandia praktycznie dla Polaków zamknięta, mają Bułgarów, Rumunów do tych prostych nie wymagających dyplomów prac, za 5 ojro max. Polaków w pracy gnoili, gnali do roboty w deszczy, obrażali, znieważali, kolorowych się po prostu bojąc(oni w tym czasie leżeli bykiem). Już tam nie ma jak kiedyś, czyli mieszkanie od firmy, lub za grosze, to już się nie wróci. Przy zarobku 1200-1500 ojro jesteś tam dziadem, gdy masz rodzinę na karku na utrzymaniu. O Polakach w Anglii, znam z autopsji, oraz od Ciotki mieszkającej tam od po wojnie, opinie łagodnie mówiąc niezbyt pochlebne, lecz nie uogólniam. Sam będąc supervisorem, superintendentem, w Zatoce miałem do czynienia z Polakami złodziejami, pijakami, pieskami spuszczonymi z łańcucha, nierobami, zawodowymi tumanami mimo dyplomów, byli to pracownicy Stoczni Gdańskiej niestety przynosili wstyd. Pzdr

     • Kula Lis 62 napisał(a):

      Ps. każdego złodzieja, nieroba, żerującego na innych wysyłałem do Kraju, litości nie było, nad pijakami, litowałem się, gdyż byli pracowici, starali się, rozumiałem ich, to picie było z powodu rozłąki.

     • Antysyjonista napisał(a):

      Ładnie to tak wszędzie widzieć tylko belki w oczach rodaków a u siebie nic? Nie lubię takich osób które mają się za nie wiadomo kogo. Szanuj 2 człowieka a nie obrażaj rzucając różnymi epitetami. Kolejna osoba która zamiast powiedzieć co myśli jak to sam wyrażiłeś o nierobach im prosto w oczy. Szczeka za ich plecami. Człowieku jak masz coś do kogoś to mów o tym mu w 4 oczy dopiero jak to nie działa to powiedz osobie która go zna wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo że zrozumie o co ci chodzi. Czytam twoje wypowiedzi i Ci powiem że są pełne żalu i goryczy. Zero u Ciebie radości z życia tylko ciągłe narzekanie i obarczanie wszystkich winą.

     • Marcin napisał(a):

      Wez sie sam do roboty to moze sie zmienisz ,moze ….
      No ale lepiej jest pisac na blogu prawda ..ty leniwa prezesowska palo.

    • Kula Lis 62 napisał(a):

     Chcieliście do UE to o co chodzi teraz. Cameron jest u siebie, to co ma was słuchać? Macie chyba jakąś pomroczność jasną?.

     • Kula Lis 62 napisał(a):

      Antysyjonista ja wrę cz teraz na zachodniej emeryturze + Małżonki, cieszę się z życia, i choć mam oferty pracy w swym zawodzie nie korzystam z nich. No i o jakim ty żalu i goryczy u mnie pierdolisz? Pisałem, że złodziei i dodatkowo alkoholików wyrzucałem do kraju na zbity pysk, były to konkretne osoby, nic poza ich plecami, waliłem im otwarcie w zapijaczone pyski, ich ciągotki złodziejskie i nieróbstwo wyniesione z kraju, stoczni, ich tumaństwo.

     • Abdou napisał(a):

      Great article but it didn’t have evygnthier-I didn’t find the kitchen sink!

   • Gosciu napisał(a):

    Hola, hola,, panie, Rumun czy Bulgar jest tanszy,, ale do roboty nie pojdzie ! Jest cwanszy od Polaka a zwlaszcza Angola. Po prostu dyma calkowicie ten angolski system. Jak ? a idzie na zapomoge od razu po przyjezdzie, a zarobki wieksze od Polaka i Anglika ma z zebrania ( okolo 200 do 500 funtow dzienni !!! ). Jezdzie do Rumuni i zobaczcie jakie palace maja Rumuni z zebrania !

    • Marcin napisał(a):

     A ty gosciu tez zasiegnij pomocy specjalisty .
     Ty BARANIE i tu cytat….(okolo 200 do 500 funtow dzienni !!! ).
     O czym ty mowisz kretynie….!
     Kto was debili powstrzyma?

   • Marcin napisał(a):

    No to kulaj sie ty lisie szescdziesiat dwa razy…………….w dupę! (uzyj turbiny gazowej) ty socjalny ojro

   • Piter napisał(a):

    Dziadku proponuje Tobie poracowac ztymi Twoimi rumunami i bulgarami
    troche a poznej wyglaszac chore opinie
    bo na Twoje mejsce jest juz chetnych 100 hindusow albo 200 chinczykow
    proponuje tez Tobie kuracje hormonalna

 3. tilt napisał(a):

  Bardzo mi się podoba podejście Camerona. Jak powiedziała żydówka dzwoniąca do RM, ” po to żydzi z „polskiego” rządu otwarli granice =, żeby się pozbyć młodego pokolenia Polaków. Wracajcie do kraju i wzorując się na Orbanie trzeba zrobić w Polsce porządek. Tu jest ojczyzna Polaków a nie w Irlandii, Islandii czy innej Norwegii.A żydom jak nie pasuje to zawsze ich chętnie przywitają w Izraelu jak powiedziała pewna stara żydówka na Youtube. Żydom marzy się w Polsce Euro co powiedział tusk w „Polskim” Radio bo zarabiając setki tysięcy złotych i dostają walizki „siana” zamiast waluty.
  Panie Cameron Odsyłaj Pan Polaków do Polski bo tu jest ich ojczyzna, praca i rodziny.

  • Haime Berkowitz napisał(a):

   Wiecznie czytam o wzorowaniu się na innych. Może jednak lepiej stworzyć coś własnego?

  • Kula Lis 62 napisał(a):

   Premier David Cameron: „Polskie protesty nie spowodują zmiany polityki Wielkiej Brytanii”. Protesty polskich polityków w sprawie usztywnienia polityki imigracyjnej przez rząd Davida Camerona nie wpłyną na jej zmianę – poinformowało jego biuro.

   Premier Cameron sądzi, że jego rząd powinien wyciągnąć wnioski z błędów poprzedniego rządu Partii Pracy w sprawie migracji i w przyszłości wprowadzić ściślejsze okresy przejściowe. W międzyczasie dopilnuje, by ludzie przyjeżdżali do Wielkiej Brytanii do pracy, a nie tylko po to by występować o świadczenia

   – powiedział mediom przedstawiciel biura brytyjskiego premiera cytowany bez nazwiska.

   Imigracja przyniosła W. Brytanii korzyści, ale musi być właściwie kontrolowana, ponieważ w okresie rządów Partii Pracy nie była

   – dodał przedstawiciel premiera Wielkiej Brytanii.

   Premier Cameron nazwał „wielkim błędem” otwarcie brytyjskiego rynku pracy dla imigrantów z dawnych państw postkomunistycznych przez ówczesny rząd Tony’ego Blaira od pierwszego dnia ich akcesji do UE. To wystąpienie w czasie unijnego szczytu spowodowało oburzenie w Polsce.

   List otwarty do brytyjskiego premiera wystosowali m.in. Paweł Kowal i Jarosław Kaczyński.

 4. Michal napisał(a):

  Cameron gra wschodnioeuropejska karta, bo naobiecywal gruszek na wierzbie i teraz musi gadac nie na temat. Prawda, ktora znam od podszewki, jest taka, ze Brytyjczycy bardziej szanuja Polakow niz Polacy samych siebie i siebie nawzajem.

  • Kula Lis 62 napisał(a):

   Zgadzam się z twym wpisem.

  • Max Otto von Stirlitz napisał(a):

   Pan Michal
   Cameron czeka na audiencje u krölowej Elki i nie ma nic do gadania bez jej zgody.
   Dawno temu Queen wysylala zolnierzy by sprowadzali niewolniköw , dzis nie musi .
   Sami przyjezdzaja.
   Polacy sa bardo dobrym materialem genetycznym dla miejscowych , juz pierwsze pokolenie jest wynarodowione. Anglicy maja doswiadczenie z ostatniej wojny.Czysty zysk dla miejscowych podatniköw, wiekszosc krwawicy zwanej money zostaje na wyspie -Anglia.
   Uzyskanie paszportu i obywatelstwa to procedura platna przez skladajacego podanie.Czas stanowi o rezultacie, o oplatach i zachowaniu dobrze wiedza ci co sami uruchomili proces.
   Ci najzdolniejszi.
   Swietny komentarz.
   Uszanowanie i szczesc Boze.
   Max Otto von Stirlitz.

  • Marcin napisał(a):

   Pieprzysz

 5. Damin napisał(a):

  Jeszcze jedna zaleta- zwłaszcza Polski mogły wyszumieć się seksualnie. Jak przyjadą z dziećmi mulatami – to gdzie się podzieją- część rodziny już ich wyklęła. No chyba, że pojadą do Pakistanu lub Indii i tam będą d…upy dawać. Niestety w Anglii jest określenie na Polki- „easy like a polish girl”.

 6. Max Otto von Stirlitz napisał(a):

  Obywatel G.C.- S.Skalski – NIE PYTAJ O POLSKĘ-
  Albo rybki albo akwarium

 7. Bohdan Szewczyk napisał(a):

  Infonurt2 : Pamietajcie co zrobili angole z polskimi pilotami i zolnierzami ktorzy obronili Anglie w IIWS.Po prostu wyrzucili ich z kraju. Ci co dpstali zezwolenie na wyjazd np. do Kanady – musili odpracowac 1 lata na farmie lub w kopalniach..kanadyjskich! Teraz z Niemcami rzadza Europa a demoludy to bydlo robocze..

  • Ambhoen napisał(a):

   To me aloha aku aloha mai means to really show love from your heart. Not to get reocenizgd but to really show that you care. Like when you go out of your way to do something nice. I remember that when I think of my class I think of them as my brothers and sisters. But when we have sharing thats our problem we need to really show that love. But love is unbreakable, it’s too strong to be broken. So that is what it means to me.

 8. Krzysztof P napisał(a):

  Hola Panowie POLITYKIERZY !!
  Czy Waszym zdaniem Premier Brytyjski David cameron mógł powiedzieć ” bład zrobiliśmy otwierając wlasne granice dla m u z u ł ma n ó w, murzynów, cyganów czy..och i ach ZYDÓW?
  Oczywiście że NIE mógł – bo nastepnego dnia byłby zmuszony złożyć DYISJĘ przed JKMoscią !!!

  M ó g ł za to bezkarnie wstawic w to miejsce POLAKÓW – bo z tej strony NIC mu absolutnie nie grozi!! ( może nawet zbiera pochwały tu i ówdzie?).
  Czy MY w dyskusjach o naszym JEDNYM z nielicznych ” przyjaciół politycznych ” nie mówimy przypadkiem ( dla przykladu ) – niech w końcu ci e s k i m o s i od NAS sie odwalą???

  W Polityce – nie wszystko powiedziane WPROST, znaczy doslownie to samo…

  Przy okazji dodam, że niektóre Waszmosciowie wpisy są CENNE dla nas i… przyszłościowe !

  • Sceptissimus napisał(a):

   aHooo jjj!!! PaaaNNie DOBITNY!
   c z y nie przychodzi PANU do Głowy, że Brytyjczycy nie otwierali swoich granic dla dla
   m u z u ł ma n ó w, murzynów, cyganów czy..och i ach ZYDÓW?
   Kolorowi znaleźli się tam albo, że tak powiem – bez łaski (ponieważ byli obywatelami tzw. Commonwealth-u, albo jako azylanci.
   Polakom otwarto granice nie spodziewając się takiego zachwiania na rynku pracy i tak negatywnej oceny tego kroku ze strony Anglików i Szkotów. Jeśli dodać do tego tradycyjnie już związaną z Polakami przestępczość, to reakcja brytyjskiego premiera jest więcej niż zrozumiała, o ile nie spóźniona.

  • Leona napisał(a):

   This has made my day. I wish all pogitnss were this good.

 9. Kula Lis 62 napisał(a):

  Niemcy też to chcą wprowadzić co Cameron, widać to zaraźliwe.

  • Hans(D) napisał(a):

   To nie jest zarazliwe. To wynika z chlodnej analizy sytuacji. A Polacy? 90% z nich nadaje sie jako nawoz w ogrodzie albo w polu. Z 10% z nich mozna cos tworzyc.

   • Kula Lis 62 napisał(a):

    Nad Niemcami wisi fatum. Ten wredny naród (już Tacyt potrafił go właściwie scharakteryzować), jakkolwiek pracowity i zorganizowany, ma też wrodzoną żyłkę do złodziejstwa i agresji. Co kilkadziesiąt lat z powodu swojego przerośniętego ego odrywa się od swego dobrobytu i daje upust wrodzonym skłonnościom do agresji, mordu i rabunku. Długo te mendy spokojnie nie usiedzą. To pewne. A więc do trzech razy sztuka. Przepowiednia mówi że po trzeciej wojnie rozpętanej przez Niemców, cały naród niemiecki pomieści się w cieniu młodego dębu. Dopóki Niemcy składały się z 300 niezależnych państewek, nie było problemu. Problem powstał w chwili kiedy szatan dopadł na polu jakąś Helgę, zadarł jej kieckę i z tej sodomii wylągł się pomiot diabelski – Prusy. Na szczęście Niemcom odbije i zechcą odebrać Ruskim Królewiec a tego Ruski nie będzie tolerował i przepowiednia głosi że biczem Bożym na Niemcy znów będzie Rosja. Tym razem oby skutecznie.

   • Marcin napisał(a):

    Mam nadzieje ze zdechniesz jako to 90% nawozu oby nie polskiego ty….boska wyrocznio ty..!

 10. Marcin napisał(a):

  Heretykow kiedys palilo sie na stosie za mniejsze wyzwania.
  Mam nadzieje ze ” Tym razem oby skutecznie.”ktos przypali twoja dupe.

 11. eva napisał(a):

  Najlepiej niech jeszcze wiecej Muslimow sobie sprowadza, tak, jak jest do tej pory.
  Ale Cameron tego nie powie. Najlepiej sie wyzyc na Polakach.
  Poza tym, kto bedzie robil na Anglikow?

 12. Polak z wysp napisał(a):

  cameron możesz mnie pocałować w dupę.

 13. gola.dupa.tuska napisał(a):

  Te….Kamerton…czy tam jakiś kameron…..chuj cie wie….możesz mi obciągnąć, ale niestety tylko z dopłatą 1000 funtów. Bo za darmo to daję tylko mojej kochance tępy chuju.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

157080