23062018Nowości:
   |    Rejestracja

Bolidem z Łodzi do Finlandii


Zespół Iron Warriors, czyli studenci działający na Politechnice Łódzkiej w Kole Naukowym Miłośników Motoryzacji wczoraj, jako jedyni reprezentanci Polski, wyruszyli na zawody Pisaralla Pisimmalle do Finlandii.


(tapeciarnia.pl)73786_autostrada_zachod_slonca

Zespół Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej.W zawodach, które rozpoczną się w niedzielę, 27 sierpnia, zmierzą się drużyny z 12 krajów. Studenci Politechniki Łódzkiej chcą pobić ubiegłoroczny rekord i zbliżyć się do dystansu 900 km na 1 litrze paliwa.

Zespół Iron Warriors powstał pod koniec 2012 roku w Instytucie Maszyn Przepływowych PŁ.

– Już 5 lat pracujemy nad pojazdem, który ma za zadanie przejechać jak najdłuższy dystans na jednym litrze paliwa. Aktualnie jesteśmy rekordzistami Polski z wynikiem 837 km/l, ale wciąż nam mało – mówi studentka Politechniki, Weronika Rojek. – W tym roku zmodernizowaliśmy nasz pojazd i już w środę wyruszamy na zawody Pisaralla pisimmalle w Finlandii. Do tej pory wzięliśmy udział w kilku edycjach Shell Eco-marathon, zajęliśmy 2. miejsce na zawodach w Le Mans oraz wygraliśmy Educ Eco w Valenciennes. Mamy nadzieje, że w tym roku również uda nam się ustanowić nowy rekord i nadal być najlepszą polską drużyną w kategorii prototypów.

Tegoroczne zawody potrwają cały dzień. Każda drużyna może przejechać kilka startów.

– Najpierw sprawdzany jest bolid – czy jest bezpieczny i można nim wystartować w zawodach. Następnie zalany zostaje bak do pełna (100 ml) i bolid przejeżdża około 17 km. Wtedy, dzięki specjalnym algorytmom, sędziowie i organizatorzy konkursu przeliczają, ile pojazd jest w stanie przejechać na 1 litrze paliwa – wyjaśniają zasady udziału w konkursie studenci PŁ, którzy wrócą do Łodzi dopiero we wtorek, 29 sierpnia.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

308414