20052018Nowości:
   |    Rejestracja

Blady strach mafii w togach


Stowarzyszenie Sędziów Themis krytykuje działania CBA wobec rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa Waldemara Żurka. CBA nie robi nic złego – sprawdza prawdziwość oświadczeń majątkowych sędziego Żurka. Dotychczas środowisko sędziowskie raczej nie podlegało kontrolom i czuło się bezkarne. Tym razem kontrola to – zdaniem sędziów – zastraszanie.


maxresdefault (1)

Przedstawiciele Stowarzyszenia Themis podkreślają, że za wypowiedzi w imieniu KRS sędzia Żurek ‘był i jest obiektem ataków i zarzutów ze strony przedstawicieli władzy’. – Kontrola CBA ma wyłącznie na celu zastraszenie sędziego, a na jego przykładzie wszystkich innych sędziów, którzy w sposób niezawisły od władzy wykonawczej i ustawodawczej chcą pełnić urząd sędziego. Naiwnością było by sądzić, że działania te nie mają związku z ostatnimi wypowiedziami rzecznika na temat sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym – przekonują.

‘Sędzia, jak każdy obywatel naszego kraju, ma obowiązek składać każdego roku zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym. Niezależnie od tego z racji pełnienia urzędu sędziego ma obowiązek składać urzędowi skarbowemu i prezesowi właściwego sądu apelacyjnego oświadczenie majątkowe. Wszystkie dane co do majątku sędziego znane są z tego powodu CBA. Podejmowanie w tej sytuacji przez CBA, które z założenia i nazwy ścigać ma korupcję, działań wobec rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa, zmierza wyłącznie do wywołania społecznego wrażenia, że sędzia Waldemar Żurek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, uwikłany jest w niejasne interesy majątkowe’ – to fragment komunikatu sędziów z Themis. I dalej, już o ministrze Zbigniewie Ziobrze: – ‘W oficjalnym oświadczeniu przesądził już przestępcze działanie prezesa, wyprzedzając w tym zakresie ustalenia prokuratury i niezawisłego sądu’.

Co robi CBA, co tak przeraziło sędziów? Nic wielkiego – miesiąc temu do Sądu Apelacyjnego w Krakowie wpłynął wniosek o kopie oświadczeń majątkowych składanych przez sędziego Żurka w latach 2011-2016. Jak zapewnia CBA, to standardowa analiza podejmowana wobec sędziów sądów powszechnych.

– Analizy oświadczeń majątkowych są jednym z ustawowych zadań Centralnego Biura Antykorupcyjnego i na mocy swoich uprawnień CBA prowadzi systemowe analizy oświadczeń majątkowych m.in. parlamentarzystów, członków rządu, samorządowców – wyjaśnia Biuro.

– Jest to dla mnie jakaś trudna informacja. Nie spodziewałem się tego, ale zakładam, że intencje są dobre, a nie złe – mówi w Tvn24 sędzia Żurek.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 4 dla artykułu "Blady strach mafii w togach"

 1. egon napisał(a):

  Czy to ten sam sąd w którym wykryto trąd ?

 2. pablo3 pablo3 napisał(a):

  ciekawe czy uda im się zamknąć wszystkich bandytow w togach? cos mi się zdaje, ze za dużo ich jest w Polsce…

 3. lustrator napisał(a):

  panie pitkun wystawili pana do zohydzenia sadow czy tylko krakowskiego.Bo wie pan w miedzyczasie pan ziobro nie jest w stanie wytlumaczyc sie z 400tys zł.Czy wszyscy ziobro w polsce to zlodzieje???

 4. Boguslaw Biedrzynski napisał(a):

  Kasta ,,świętych krów” III RP .
  Sędzia daniel strzelecki Sądu Rejonowego w Bolesławcu / Jelenia Gora .
  Prezentujemy Państwu Reportaż znajdujący się na jednym z kanałów Youtube dotyczący sprawy Pana Bogusława Biedrzyńskiego pt.: „Bajkowy operat szacunkowy biegłego Jerzego Karpińskiego – sprawa pokrzywdzonego Bogusława ..” Pozwolimy sobie nie komentować … zapraszamy do obejrzenia i czekamy na Państwa komentarze zarówno na Naszym portalu Głos Gminny jak również na profilu Facebooka i Twitter.
  „Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości” – REPORTAŻ
  http://www.glosgminny.pl/latwiej-polsce-liczyc-sumienie-przestepcy-niz-sumienie-wymiaru-sprawiedliwosci-reportaz/#comment-1926

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

297094