26052018Nowości:
   |    Rejestracja

Bez pochówku


Urzędy, zakłady pogrzebowe i meczety w Manchesterze odmawiają pochowania zamachowca Salmana Abediego. Ciało winnego śmierci 22 osób przechowywane jest obecnie w kostnicy poza miastem. Władze Manchesteru nie ukrywają, że zamachowca ani nie spocznie, ani nie zostanie skremowany w tym mieście.


Visual-of-proposed-Mulbury-Homes-scheme-in-Great-Ancoats-Street-Aerial-view-1

To nie pierwszy raz, kiedy lokalna społeczność w Wielkiej Brytanii nie zgadza się na to, aby „w tej samej ziemi co ofiary spoczywał ich kat”. W wiekach średnich zwykle pozostawiano zwłoki takiej osoby, aby rozwlokły je zwierzęta, bądź wrzucano do rzeki. Ostatnio, akurat w Manchesterze, niespełna miesiąc temu nie pochowano Iana Brady’ego, mordercy pięciorga dzieci, który zabijał w pierwszej połowie lat 60. Mieszkańcy Manchesteru do dziś pamiętają sprawę „Moors murders” – tak nazywało się miejsce, gdzie Brady ukrywał ciała. Gdy morderca zmarł niespełna miesiąc temu, władze miejskie odmówiły pochowania jego ciała. Brady życzył sobie przed śmiercią, by jego prochy spoczęły w Glasgow.

– Podobnie jak w przypadku Iana Brady’ego, robione jest wszystko, żeby Abedi nie był pochowany lub skremowany w Manchesterze – mówi w mediach jeden z lokalnych urzędników

Kwestię odpowiedzialności za pochówek na rozpatrzyć sąd, a ostateczna decyzja należeć będzie do koronera. Wiadomo już, że jego ciało nie było dotąd przechowywane w tym samym miejscu co zwłoki 22 ofiar.

Pogrzebem nie może zająć się rodzina, ponieważ oboje jego rodzice, Ramadan i Samia oraz 20-letni brat Hashem mieszkają w Libii.

Rodzice zabójcy znajdują się obecnie pod nadzorem antyterrorystów. Brat Salmana, zdaniem detektywów, planował swój własny atak w Trypolisie, w Libanie i ma powiązania z Daesh.

W zamachu w Manchesterze 22 maja zginęły 22 osoby, a 119 zostało rannych. Do wybuchu bomby podłożonej przez terrorystę samobójcę doszło po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

305135